DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Za szybko i pod wpływem. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Policjanci z powiatu ostrowskiego zatrzymali w ostatnim czasie 49-latka, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 117 km/h. – Został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych oraz 14 punktami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Kolejny z kierowców, mieszkaniec powiatu kaliskiego został zatrzymany przez policjantów z Ostrzeszowa. Na ograniczeniu do „pięćdziesiątki” 25-latek mial na liczniku 103 km/h. Konsekwencją wykroczenia była utrata prawa jazdy oraz nałożenie przez policjantów mandatu karnego na kwotę 1500 złotych.

Policjanci z Kalisza w ostatnich dniach zatrzymali aż 15 kierowców, którzy za nic mieli ograniczenia prędkości. – Swoistego rodzaju niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 43-letni kierowca mercedesa. Mieszkaniec Kalisza w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością, aż 117 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 14 punktami karnymi – mówi st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci z regionu zatrzymali nie tylko piratów drogowych, ale także tych, którzy postanowili wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. W miejscowości Perzów (powiat kępiński) funkcjonariusze z Bralina zatrzymali, 65-letniego mieszkańca gminy Perzów, który kierował samochodem osobowym marki Mitsubishi znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów i został zatrzymany.

Kolejny z kierowców wpadł w ręce mundurowych w Kępnie przy ulicy Przemysłowej. 29-letni obywatel Ukrainy został zbadany alkomatem. – W tym przypadku badanie alkomatem wskazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – informuje sierż. Rafał Stramowski z KPP w Kępnie.

Kolejny z kierowców, 45-letni obywatel Ukrainy będąc pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną latarnię. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zorientowali się, że od kierowcy czuć silną woń alkoholu. – Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w związku z czym została od niego pobrana krew do badań – dodaje sierż. Stramowski.

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu kierowcom grozi nawet do dwóch lat więzienia.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz