Za stalking i groźby karalne trafił do aresztu. Sprawę bada prokuratura

0
39-letni mieszkaniec Kalisza został aresztowany na trzy miesiące w związku z podejrzeniem o wielokrotne grożenie śmiercią i nękanie w domu oraz w miejscu pracy pokrzywdzonej kobiecie. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Kaliszu, która prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie groził pokrzywdzonej, nachodził ją w domu oraz miejscu pracy, dzwonił dzwonkiem do mieszkania w ciągu dnia i w nocy, nocował pod drzwiami jej mieszkania. To tylko część działań, o które podejrzany jest 39-letni mieszkaniec Kalisza. Zdaniem prokuratury, dopuścił się ich w dniach 12-26 kwietnia 2019 roku. – Ponadto nawiązywał liczne połączenia dzwoniąc i wysyłając wiadomości pod jej numer telefonu, wielokrotnie używał wobec niej słów wulgarnych i poniżających powszechnie uważanych za obraźliwe, czym wzbudził u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia oraz istotnie naruszył jej prywatność – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Śledczy ustalili, że podejrzany próbował kilkukrotnie wtargnąć do mieszkania kobiety zarówno w dzień, jak i w nocy. Został zatrzymany na polecenie prokuratora i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się jednak do przedstawionych mu czynów. – W związku z realnym zagrożeniem dopuszczenia się przez podejrzanego ciężkiego przestępstwa na szkodę pokrzywdzonej, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie aresztu na okres trzech miesięcy. Sąd w całości uwzględnił ten wniosek – dodaje Maciej Meler.

Stalking, groźby karalne oraz naruszenie miru domowego to przestępstwa wymienione w kodeksie karnym, za które grożą nawet trzy lata pozbawienia wolności.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick