DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Za nami długa i ciężka noc". Nowe wieści w sprawie stanu zdrowia Patricka Hansena [AKTUALIZACJA]

Są nowe informacje w sprawie stanu zdrowia Patricka Hansena, który podczas wczorajszego meczu ROW-u Rybnik z Arged Malesą Ostrów, uległ fatalnemu urazowi kręgosłupa. Prosto z toru żużlowego został przewieziony do szpitala Ostrowie Wielkopolskim, a następnie do Kalisza.

Podczas sobotniego meczu w Ostrowie Wielkopolskim, a konkretniej w trzecim biegu doszło do makabrycznego wypadku. Duńczyk wpadł pod bandę, a uderzenie było tak silne, że konieczna była natychmiastowa interwencja medyczna. Zawodnik ROW-u Rybnik trafił do szpitala.

Jeszcze wczoraj klub Hansena poinformował, że zawodnik przechodzi operację, ponieważ „Patrick ma uraz kręgosłupa. Sprawa jest poważna”.

CZYTAJ: Koszmarny upadek Hansena. „Sprawa jest poważna”. Arged Malesa pojedzie z Falubazem [AKTUALIZACJA]

W niedzielę rano pojawił się najnowszy komunikat o stanie zdrowia duńskiego żużlowca. Informacje przekazał ROW Rybnik: „Za nami długa i ciężka noc. Według lekarzy operacja kręgosłupa Patricka Hansena przebiegła pomyślnie. Jest trochę więcej optymizmu, jest nadzieja. Ordynator szpitala w Kaliszu odbarczył rdzeń kręgowy. Patrick dalej leży na oddziale neurologicznym. Jest jeszcze problem z płucami, które są obite. Patrick pozostanie w szpitalu w Kaliszu jeszcze kilka dni, a potem pojedzie prosto do ośrodka rehabilitacyjnego. Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby podać takie bardziej pewne informacje na temat stanu jego zdrowia. Lekarze będą go obserwować, a my czekamy na kolejne dobre wieści”.

Klub poinformował także, że w poniedziałek zawodnik przejdzie zabieg zespolenia złamanej kostki.

AKTUALIZACJA 16:45

Redakcja portalu wlkp24.info skontaktowała się z rzecznikiem kaliskiego szpitala, by zebrać najnowsze informacje o stanie zdrowia Patricka Hansena. – Czucie wróciło. Pacjent porusza też nogami. Czeka go jednak dalsza hospitalizacja, a potem rehabilitacja – poinformował Paweł Gawroński.

Patrick Hansen skontaktował się ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych: „Thank you all for messages! The doctors are postive after firt operation. I do belive it’ll be all good, but along road ahead to me” (tłum. Dziękuję wszystkim za wiadomości! lekarze są pozytywnie nastawieni po pierwszej operacji. Wierzę, że wszystko będzie dobrze, ale długa droga przede mną).

Fot. Zrzut ekranu z Instagrama Patricka Hansena

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz