DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Za kościołem powstaje mały park. Mieszkańcy robią go sami

Jak jeszcze kilka dni temu wyglądał teren za kościołem przy ulicy Krętej w Ostrowie Wielkopolskim? Dzikie krzewy, chaszcze, ogromny bałagan. A w ulewne dni błoto. Teraz to miejsce z dnia na dzień się zmienia, a wszystko za sprawą pomysłu proboszcza i jednego z ostrowskich stowarzyszeń ekologicznych. Trwają prace, w które angażuje się wielu mieszkańców osiedla.

Osiedle Odolanowskie w ostatnich latach i tak się sporo zmieniło. Przy kościele powstały świetlica, boisko i plac zabaw. Choć mało jest miejsca, gdzie można by usiąść „pod chmurką”. Osiedle od centrum miasta jest oddzielone kilka ładnych kilometrów. W miejscu, które przechodzi kompletną metamorfozę mają powstać alejki, zamontowane zostać ławki, pobudowane zostaną skalniaki i wprowadzone nasadzenia, nad którymi będzie czuwało Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze. Udało się nawiązać współpracę z wieloma firmami, np. jedna nawiozła torf, inna zgodziła się zaprojektować zieleń. Miejsce ma być gotowe wczesną jesienią.

W tym samym czasie miasto buduje nową drogę, która od strony ulicy Gorzyckiej będzie prowadziła do nowego miejsca rekreacji.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • I
  inter

  poniedziałek, 14 maja, 2018

  Super pomysł. Gratulacje

  Odpowiedz
 • P
  Parafianin9

  czwartek, 14 listopada, 2019

  Jest listopad 2019 a parku brak tylko chwasty

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz