Za kilka tygodni piłkarze wrócą na boiska. WZPN ogłosił terminarz rozgrywek

0
wielkopolskizpn.pl
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ogłosił datę startu sezonu 2020/21. Piłkarze rozpoczną rywalizację w sobotę 1 sierpnia, a runda jesienna potrwa do

Niedawno zastanawialiśmy się, czy i kiedy wrócimy do rozegrania do końca sezonu piłkarskiego 2019/20 w niższych ligach. Ostatecznie zrezygnowano z kontynuowania rywalizacji i szybko przystąpiono do organizacji nowego. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej Ogłosił, że rozgrywki w sezonie 2020/21 wystartują w sobotę 1 sierpnia. Na boiska wrócą wówczas III-, IV- i V-ligowe kluby, a pozostałe wezmą udział w rywalizacji pucharowej.

CZYTAJ: Łukasz Bandosz trenerem Pogoni Nowe Skalmierzyce

Dobiega końca proces licencyjny, a po jego zakończeniu zostanie skorygowany ramowy plan terminów na kolejny sezon, który jest już gotowy. Jak zapewniają przedstawiciele WZPN-u, zmianie na pewno nie ulegną terminy rozpoczęcia piłkarskich zmagań.

8 sierpnia mają rozpocząć grę zawodnicy niższych lig, a więc okręgówki, A i B-klasy. „Zespoły z niższych lig do gry też mogą jednak wrócić od początku sierpnia, tyle że w rywalizacji pucharowej. Nowa edycja Totolotek Pucharu Polski rozpocznie się 1 sierpnia i ponownie będzie podzielona na etap strefowy oraz wojewódzki” – czytamy w komunikacie wielkopolskiego związku.

Co ważne dla piłkarzy wyższych lig, od 11 lipca zostaną wznowione wstrzymane przez pandemię koronawirusa rozgrywki obecnego Totolotek Pucharu Polski. W ciągu trzech weekendów zostaną rozegrane mecze w ramach 1/8 finału, ćwierćfinały oraz półfinały, a finał zaplanowano na 12 sierpnia.

Runda jesienna rozgrywek na niższych szczeblach potrwa do końca listopada. Jeśli warunki atmosferyczne będą korzystne, możliwe będzie rozegranie w grudniu kilku kolejek rundy wiosennej. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Wydział Gier i Ewidencji najpóźniej do 15 listopada.

Rozpoczęcie rozgrywek w sezonie 2020/21

III liga – 1 sierpnia
IV liga
 – 1 sierpnia
V liga – 1 sierpnia
Klasa Okręgowa – 8 sierpnia
Klasa A – 15 sierpnia
Klasa B – 15 sierpnia

Młodzież – ligi wojewódzkie – 15 sierpnia
Młodzież – ligi okręgowe – 29 sierpnia

Totolotek Puchar Polski, edycja 2019-21:
11/12 lipca – 1/8 finału
18/19 lipca – 1/4 finału
25/26 lipca – 1/2 finału
12 sierpnia – finał

Totolotek Puchar Polski, edycja 2020-22:
1 sierpnia – I runda
8/12 sierpnia – II runda

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick