Za dwa miesiące 500+ także na pierwsze dziecko

4
źródło: twitter.com/MRPiPS_GOV_PL
1 lipca wejdzie w życie rozszerzony program Rodzina 500+, w ramach którego pieniądze będą wypłacane także na pierwsze dziecko, bez względu na wysokość dochodu. Jak zapowiedziała na Twitterze rzecznik rządu Joanna Kopcińska, "wsparcie uzyska 6,8 mln dzieci".

Do tej pory wprowadzony 1 kwietnia 2016 roku program Rodzina 500+ pozwalał ubiegać się o świadczenie w wysokości 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. Na pierwsze dziecko w rodzinie także można było się starać o pieniądze, ale przyznawano je po spełnieniu odpowiednich wymogów. Jednym z nich był próg dochodowych w rodzinie. Po jego przekroczeniu, odmawiano przyznania świadczenia. Teraz ma się to zmienić. Od 1 lipca „500+” otrzyma każde dziecko. Z szacunków rządu wynika, że z dodatkowych pieniędzy będzie mogło skorzystać 6,8 mln dzieci.

Jak wynika z różnych szacunków koszt programu może wynieść ok. 31 mld zł w 2019 roku, a w 2020 nawet 41 mld. zł.

Aby móc się ubiegać o wypłatę świadczenia na pierwsze dziecko, jeśli dotychczas rodzice nie otrzymywali na nie pieniędzy z programu „500+”, należy złożyć wniosek, podobnie, jak miało to miejsce w przypadku drugiego i każdego kolejnego dziecka w rodzinie, bądź pierwszego w przypadku spełnienia kryterium dochodowego. Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 września 2019 roku drogą elektroniczną (bankowość elektroniczna, ePUAP, obywatel.gov.pl, Emp@tia) bądź tradycyjną drogą od 1 sierpnia. Jeśli wniosek zostanie złożony po 30 września, wówczas pieniądze kwota nie zostanie wyrównana o środki, które mogłyby zostać przyznane od 1 lipca.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Ja tez na Pis głosować nie będę ,bo kłamią , kasę mogą dla dzieci dać , ale mojego głosu nie otrzymają , Kaczyński z trybuny sejmowej nazwał Polaków MORDY ZDRADZIECKIE ,KANALIE, ,tak nie powinien zachowywać się człowiek którego Polacy wybrali do Parlamentu Polskiego . Pozdrawiam

  2. Kramczyński mojego głosu na partie Pisu tez nie otrzyma ,ani w wyborach majowych ,ani w jesiennych . to trzeba mieć tupet żeby mówić do ludzi TYLKO NIE PRZEKSZKADZAĆ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick