Z zastępcy skarbnika na zastępcę burmistrza. „Będziemy szukać oszczędności w wydatkach”

0
Burmistrz Nowych Skalmierzyc Jerzy Walczak ogłosił nazwisko swojego zastępcy. Została nim Agnieszka Sipka - dotychczasowa zastępca skarbnika gminy.

Agnieszka Sipka została wiceburmistrzem Nowych Skalmierzyc. Urzędniczka pełniła od 2011 roku funkcję zastępcy skarbnika. Na nowym stanowisku ma być odpowiedzialna m.in. za szukanie oszczędności w wydatkach. – Zaufałem jej ze względu na przygotowanie merytoryczne oraz dotychczasowy przebieg kariery zawodowej. Stawiam na ludzi młodych, ambitnych, ale jednocześnie znających dobrze realia samorządu zaznaczył wybór burmistrz Jerzy Walczak.

Do zadań nowej wiceburmistrz będą należeć: kultura, oświata, sport i rekreacja, pomoc społeczna, a także budżet i finanse gminy. – Będziemy szukać oszczędności w wydatkach bieżących , w tym w jednostkach oświatowych. Zgodnie z hasłem przewodnim, jakie przyświecało burmistrzowi w kampanii, chcemy stworzyć warunki, aby mieszkańcy mieli realny wpływ na realizowane zadania. W sprawie realizacji dużych projektów planowane są konsultacje społeczne. A te małe, bardzo przyziemne, jednak ułatwiające życie mieszkańcom zadania realizowane będą na bieżąco – powiedziała Agnieszka Sipka.

W przyszłym roku więcej pieniędzy ma trafić do dyspozycji sołectw, a w 2020 roku zostanie wprowadzony fundusz sołecki oraz budżet obywatelski. Obie inicjatywy z powodzeniem od lat funkcjonują w wielu gminach Południowej Wielkopolskim.

Władze Nowych Skalmierzyc podały także nazwisko następcy Sipki na stanowisku zastępcy skarbnika gminy. Został nim Przemysław Pławecki, który do tej pory był pracownikiem referatu Budżetu i Finansów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick