Z silnym wsparciem. „Oddaj krew z kablówką” już 8 września!

1
Akcja „Oddaj krew z kablówką” to wydarzenie z 15-letnią tradycją. Tegoroczna edycja już niedługo, bo 8 września. Krew to bezcenne lekarstwo, dla którego nie ma syntetycznego zamiennika, dlatego szczególnie liczymy na państwa obecność. Być może uda się pobić rekord 225 litów krwi z 2011 roku. Organizacja każdej kolejnej edycji rozpoczyna się tuż po zakończeniu poprzedniej, a cały proces byłby niemożliwy, gdyby nie sponsorzy, którzy również włączają się w pomoc.

O tym jak ważne jest oddawanie krwi świadczy fakt, że choć od wielu lat trwają badania, to nadal naukowcy nie stworzyli substancji, która mogłaby ją zastąpić. Oddaj krew z kablówką to znana w regionie akcja mająca na celu zwiększenie rezerw w regionalnym centrum krwiodawstwa. To wydarzenie organizowane przez Telewizję Proart nie byłoby, gdyby nie sponsorzy. – W wielu przypadkach krew podawana jest drugiemu człowiekowi w stanie zagrożenia życia. Wspierając takie akcje chcemy podkreślić, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Poprzez mały gest możemy uratować komuś życie i to jest w tym wszystkim najpiękniejsze  – mówi Dominika Malesa z firmy Malesa Pokrycia Dachowe, jeden z głównych sponsorów akcji.

Przez piętnaście edycji naszej akcji ponad 4800 osób oddało około 2250 litrów tego cennego płynu. Bez silnego wsparcia sponsorów organizacja takiego wydarzenia byłaby trudna. Włączanie się w zbiórkę krwi wielu sponsorów traktuje jako ważną misję. – Wszyscy wiemy, że krwi brakuje. Słyszymy liczne apele szpitali czy centrów krwiodawstwa, dlatego chcemy pomóc. Na ten moment mogę powiedzieć, że kilkunastu pracowników zgłosiło chęć oddania krwi podczas akcji – informuje Krzysztof Pawlak, dyrektor Trasko Automatyka, jeden z głównych sponsorów akcji.

Nieodłącznym elementem każdej edycji „Oddaj krew z kablówką” są dedykowane koszulki. W tym roku będą to białe bluzki dla organizatorów, natomiast każdy z krwiodawców otrzyma czerwoną. Co roku przygotowuje je jedna z ostrowskich firm. – Pracownicy Telewizji Proart projektują nadruk, który my po naświetleniu matrycy drukujemy na koszulce. Cały proces trwa maksymalnie kilkanaście minut, a krwiodawcy mają pamiątkę na długie lata. Po zakończeniu akcji wiele osób nosi te bluzki i jest to bardzo miły widok – mówi Sławomir Oszczęda, właściciel firmy BHP Oszczęda, jeden z głównych sponsorów akcji.

Co ważne, przyjęcie szczepionki przeciwko Covid-19 nie dyskwalifikuje nikogo jako krwiodawcy. Wystarczy odczekać kilkadziesiąt godzin lub kilkanaście dni, w zależności od rodzaju przyjętego preparatu. Akcja „Oddaj krew z kablówką” to także możliwość wygrania atrakcyjnych nagród. – Chcemy zachęcić jak największą liczbę osób, do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi 8 września. Dlatego przekazujemy voucher o wartości 2 tys. zł, który będzie można wykorzystać na zakup wycieczki w Polsce lub za granicą – informuje Monika Walczak, przedstawicielka biura podróży Planet Tours, jeden z głównych sponsorów akcji.

16. edycję „Oddaj krew z kablówką” wspiera liczne grono sponsorów, którzy pomagają na miarę swoich możliwości. Przez 16 lat  akcję wsparło kilkadziesiąt firm z południowej Wielkopolski, a niektóre są obecne od samego początku. Przypominamy – 8 września, Arena Ostrów. Warto zapamiętać tę datę i to miejsce i oddać krew, tak bardzo potrzebną w ratowaniu życia.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick