Z przesłuchania prosto do aresztu

2
zdjęcie poglądowe / fot. policja.pl
Przed organami ścigania się nie ucieknie. Przekonał się o tym 28-letni mieszkaniec Kalisza, który przyszedł na przesłuchanie w charakterze świadka. W trakcie rozmowy z mężczyzną okazało się, że jest on poszukiwany.

– Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu bardzo często przesłuchują świadków w ramach tzw. „pomocy prawnej”. Polega ona na przesłuchaniu osoby w jednostce położonej najbliżej miejsca zamieszkania świadka i ma na celu uniknięcie uciążliwości związanych z koniecznością stawienia się w odległej, niekiedy nawet o kilkaset kilometrów komendzie, która prowadzi daną sprawę – tłumaczy mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Na takie właśnie przesłuchanie, związane ze zdarzeniem na terenie innego powiatu, przyszedł 24-letni mieszkaniec Kalisza. Młody mężczyzna został przesłuchany przez jednego z policjantów Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Po zakończonych czynnościach funkcjonariusz postanowił sprawdzić dane świadka w policyjnych systemach informatycznych – Szybko okazało się, że 24-latek jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości – dodaje.

Zaskoczony mężczyzna z przesłuchania trafił prosto do pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Stamtąd został przewieziony do aresztu śledczego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • 28 ale był na kongresie nowo powołanej przez Biedronia ugrupowania Wiosna i poczuł się o 4 lata młodszy. Dlatego nie jedna kobieta z Ostrowa też tam była i to nie pierwsza lepsza.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick