Z Pleszewa do Korzkiew nową i równą drogą!

0
Fot. MiG Pleszew
Trzy kilometry nowej drogi na odcinku Pleszew-Tomaszew-Korzkiew została oddana do użytku. Kierowcy mogą się już poruszać nową jezdnią, która została poszerzona do szerokości sześciu metrów. Pojawiły się także nowe chodniki, ścieżki rowerowe, nowe nasadzenia drzew i kanalizacja.

Roboty budowlane rozpoczynały się w Pleszewie na ulicy Zachodnie, a swój koniec miały przy granicy z drogą powiatową, przechodząc przez miejscowości Tomaszew i Korzkiew.

Jezdnia jest szersza, posiada wysepki oraz progi zwalniające, co poprawi bezpieczeństwo na drodze. – Jest też ciąg pieszo-rowerowy. Ponadto począwszy od Korzkiew, na odcinku ponad 2,5 km, do ul. Zachodniej pojawiło się nowe oświetlenie. Inwestycja obejmowała także przebudowę sieci kanalizacyjnej. Którą wykonało Przedsiębiorstwo Komunalne – informuje Anna Bogacz, z biura prasowego Urzędu Gminy i Miasta Pleszew. Przy drodze pojawiło się też 287 nowych drzew.

Koszt całej inwestycji to ponad 6 milionów złotych z czego połowa do dofinansowanie z rządowego Programu Dróg Samorządowych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick