DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Z okazji Dnia Strażaka podpisali akt erekcyjny

Ostrowska Ochotnicza Straż Pożarna liczy sobie 154 lata i jest najstarszą tego typu organizacją w okolicy. Powstała w 1867 roku i od tego czasu chroni mieszkańców miasta, starając się nieść pomoc w każdej sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Przez ostatnie lata budynek strażnicy przy ul. Staszica zdecydowanie nie był dumą OSP. Wkrótce się to zmieni, bo ruszył już remont tego obiektu. 4 maja, a więc w Dniu Strażaka, czyli święta św.Floriana – patrona strażaków, podpisano akt erekcyjny i wmurowano go w ścianę budynku.

Naczelnik ostrowskich druhów Andrzej Kołodziej mówi, że to wydarzenie historyczne i cieszy się, że ochotnicy wreszcie będą mieli remizę z prawdziwego zdarzenia. Powstanie on na miejscu dotychczasowego obiektu, który nie wystarczał rozrastającej się organizacji.

Jeszcze w listopadzie nowa remiza m.in. z dwoma garażami oraz pomieszczeniami socjalnymi i salą pamięci ma zostać oddana do użytku za kilka miesięcy. Budynek będzie oblegany jak dotychczas, bo strażacy są wzywani do pomocy średnio 100 razy w ciągu roku. Ich zaangażowanie nie przeszło niezauważone i godne warunki ich pobytu w strażnicy wkrótce się poprawią kosztem 1,2 mln zł. Budowa nowej strażnicy zostanie zrealizowana w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego.

Z okazji Dnia Strażaka st. bryg. Jacek Wiśniewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim złożył życzenia wszystkim strażakom i druhom. – Życzę przede wszystkim zdrowia, pomyślności i szczęścia. Szczęście jest nieodzowne, żeby ten święty Florian zawsze nas trzymał w swojej opiece – powiedział w rozmowie z reporterką Telewizji Proart.

OSP Ostrów Wielkopolski liczy 54 czynnych członków.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • R
  Roman

  wtorek, 4 maja, 2021

  Jako ostrowianin pytam, dlaczego Pani prezydent na takie uroczystości nie zaprasza radnych z PO i PiS tylko sami radni z przyjaznego miasta związanego z Panią? przecież strażnica przy ul. Staszica finansowania jest że środków publicznych a nie z Pani prezydent prywatnej kieszeni. Proszę zapraszać wszystkich radnych A nie tylko wybranych z Pani opcji.

  Odpowiedz
 • K
  king

  środa, 5 maja, 2021

  Takiego bałaganu na budowie dawno nie widziałem…..

  Odpowiedz
 • B
  buzz

  środa, 5 maja, 2021

  Romek, ja jej się nie dziwię, że zapomina zapraszać maruderów, którzy są wszystkiemu przeciwni dla zasady i w interpelackach pytają o jej kota

  Odpowiedz
 • E
  edward

  środa, 5 maja, 2021

  Brawo, strażaków warto wspierać

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz