Z okazji Dnia Strażaka podpisali akt erekcyjny

5
Taki Dzień Strażaka chciałby obchodzić każdy. W Ostrowie Wielkopolskim w dniu św. Floriana - patrona straży pożarnej, podpisano akt erekcyjny, który następnie wmurowano w ścianę powstającej strażnicy przy ul. Staszica. Druhowie wyczekiwali na nowy budynek od dawna. Będą mogli z niego korzystać od przyszłego roku.

Ostrowska Ochotnicza Straż Pożarna liczy sobie 154 lata i jest najstarszą tego typu organizacją w okolicy. Powstała w 1867 roku i od tego czasu chroni mieszkańców miasta, starając się nieść pomoc w każdej sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Przez ostatnie lata budynek strażnicy przy ul. Staszica zdecydowanie nie był dumą OSP. Wkrótce się to zmieni, bo ruszył już remont tego obiektu. 4 maja, a więc w Dniu Strażaka, czyli święta św.Floriana – patrona strażaków, podpisano akt erekcyjny i wmurowano go w ścianę budynku.

Naczelnik ostrowskich druhów Andrzej Kołodziej mówi, że to wydarzenie historyczne i cieszy się, że ochotnicy wreszcie będą mieli remizę z prawdziwego zdarzenia. Powstanie on na miejscu dotychczasowego obiektu, który nie wystarczał rozrastającej się organizacji.

Jeszcze w listopadzie nowa remiza m.in. z dwoma garażami oraz pomieszczeniami socjalnymi i salą pamięci ma zostać oddana do użytku za kilka miesięcy. Budynek będzie oblegany jak dotychczas, bo strażacy są wzywani do pomocy średnio 100 razy w ciągu roku. Ich zaangażowanie nie przeszło niezauważone i godne warunki ich pobytu w strażnicy wkrótce się poprawią kosztem 1,2 mln zł. Budowa nowej strażnicy zostanie zrealizowana w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego.

Z okazji Dnia Strażaka st. bryg. Jacek Wiśniewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim złożył życzenia wszystkim strażakom i druhom. – Życzę przede wszystkim zdrowia, pomyślności i szczęścia. Szczęście jest nieodzowne, żeby ten święty Florian zawsze nas trzymał w swojej opiece – powiedział w rozmowie z reporterką Telewizji Proart.

OSP Ostrów Wielkopolski liczy 54 czynnych członków.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Jako ostrowianin pytam, dlaczego Pani prezydent na takie uroczystości nie zaprasza radnych z PO i PiS tylko sami radni z przyjaznego miasta związanego z Panią? przecież strażnica przy ul. Staszica finansowania jest że środków publicznych a nie z Pani prezydent prywatnej kieszeni. Proszę zapraszać wszystkich radnych A nie tylko wybranych z Pani opcji.

    • A co będzie zapraszać przeciwników? Radni przyjaznego miasta są przyjaźni wobec prezydent, no to ich zaprasza, a to na mecz, a to na erekcję 😉

  2. Romek, ja jej się nie dziwię, że zapomina zapraszać maruderów, którzy są wszystkiemu przeciwni dla zasady i w interpelackach pytają o jej kota

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick