Z oddanych choinek wyprodukują ciepło. Miasto ponownie uruchamia specjalne punkty zbiórek

3
Rusza trzecia odsłona akcji zbiórki bożonarodzeniowych choinek. Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego pojawiło się 27 punktów, w których można zostawić drzewko. Z zebranych choinek Ostrowski Zakład Ciepłowniczy wyprodukuje ciepło na potrzeby mieszkańców miasta. Akcja trwa od 9 stycznia do 4 lutego.

Akcja wystartowała w 2019 roku i co roku cieszy się ogromnym powodzeniem. Wielu mieszkańców Ostrowa nie wiedziało, co zrobić z bożonarodzeniowym drzewkiem po jego rozebraniu. Od trzech lat można zostawić je w specjalnych punktach na terenie miasta.

Z zebranych drzewek Ostrowski Zakład Ciepłowniczy wyprodukuje ciepło, które zostanie przeznaczone do ogrzania mieszkań. „W zeszłym roku zebrano od mieszkańców około 27 ton choinek. To około 2300 sztuk wykorzystanych drzewek. Z 27 ton zebranych podczas akcji drzewek wyprodukowano około 430 GJ ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. To również odpowiednio mniej wyemitowanego CO2 do atmosfery, podczas produkcji ciepła w miejskim systemie. Dla porównania, całoroczne zapotrzebowanie na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową dla domu o powierzchni ok. 120 m2, zamieszkałego przez 3-4 osoby, wynosi około 70 GJ” – informują przedstawiciele OZC.

Oprócz 27 punktów wyznaczonych na terenie Ostrowa, zbiórka zostanie przeprowadzona także bezpośrednio na terenach wybranych osiedli: Wenecja. Kamienic Stare, Pruślin, Nowe Parcele, Krępa, Zębców Zacisze, Odolanowskie, Parcele Zacharzewskie. Zbiórka z osiedli odbędzie się w dwóch terminach: 14 stycznia oraz 4 lutego.

Od 9 stycznia do 4 lutego drzewka można oddawać w wyznaczonych punktach:

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

 1. Zbieramy choinki, modernizujemy kotłownie, produkujemy jakaś biomasę po to tylko żeby mieć tanie ciepło a wychodzi że mamy najdroższe. Mamy podwyżki od października o ponad 100 procent gdzie w takim Poznaniu os stycznia ok. 30 procent. To my jesteśmy jakimś miastem milionerów?

  • Dokładnie tak, u mnie podwyżka OZC 140%.
   Osłon i rekompensat jakichkolwiek brak
   Masakra, monopolista, żałuję podłączenia do tego dziadostwa.

  • Masz rację nie wiem dlaczego mieszkańcy siedzą cicho. Przecież tu aż śmierdzi przekrętem. może to trzeba gdzieś zgłosić

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick