Z nożyczkami przez Europę

0
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w roku 2017 pozyskał ze środków programu ERASMUS+ ponad 225 tys. złotych na realizację projektu pt. „Z nożyczkami przez Europę ”. Projekt skierowany jest do uczniów klas technikum usług fryzjerskich, a jego głównym celem jest podnoszenie umiejętności praktycznych młodych fryzjerów oraz doskonalenie znajomości języka niemieckiego.

Dzięki współpracy z  niemiecką firmą zajmującą się planowaniem i zarządzaniem europejskimi projektami – uczniowie ZSP nr 2 będą mogli na przełomie maja i czerwca 2018 i 2019 wyjechać wraz z nauczycielami do Berlina na  dwutygodniowe praktyki. Wyjazdy odbywać się będą w grupach 16-o osobowych. Odbycie praktyk pozwoli uczniom zdobyć cenne doświadczenie zawodowe i podnieść swoje kompetencje językowe. Dzięki zdobytym wiadomościom i umiejętnościom młodzi fryzjerzy będą mogli rozwijać swoje umiejętności, co w przyszłości przełoży się na podniesienie efektywności ich pracy i odnalezienie się na rynku pracy. Rekrutacja uczestników do projektu rozpocznie się w styczniu i lutym 2018 roku.

– Po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczniowie wyjadą na zagraniczne praktyki. Dla uczniów technikum usług fryzjerskich, to niezwykle cenne doświadczenie, nie tylko zdobędą nowe umiejętności zawodowe, ale również będą doskonalili swoją znajomość języka niemieckiego. Certyfikat ukończenia praktyk zawodowych w Berlinie będzie ważnym dokumentem w ich zawodowym CV. Trzeba w tym miejscu wspomnieć o nakładzie pracy, które w przygotowanie wniosku włożyły nauczycielki prowadzące ten projekt panie Renata Rożek oraz  Renata Ziółkowska. To ich zaangażowanie i kompetencje przełożyły się na sukces naszej szkoły – informuje Dorota Gromada, wicedyrektor ZSP nr 2.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick