Z Koźmina Wielkopolskiego na szerokie wody?

0
Czy z małego Koźmina Wielkopolskiego można wypłynąć na szerokie wody? Udowodniła to Julia Damasiewicz uczennica ósmej klasy szkoły podstawowej, która dzięki świetnym wynikom dostała powołanie do narodowej reprezentacji w kitesurfingu. Julia każdą wolną chwilę spędza w Sopocie, gdzie doskonali swoje umiejętności. Z tego powodu w szkole została objęta indywidualnym tokiem nauczania.

Julia, jak sama mówi miłości do morza nauczyła się przejęła od swojego taty instruktora, który zamiast budować z nią zamki z piasku.. stawiał ją na deskę.

Ciężka praca przyniosła efekty. Tegoroczne lato to pasmo niemałych sukcesów sportowych koźminianki. W tegorocznych zawodach o Puchar Prezydenta Sopotu w którym udział wzięło 150 zawodników z całej Europy, Julia zajęła drugie miejsce tak w kategorii Młodziczki, jak i w kategorii Open Kobiet. W tej samej kategorii zawodniczka wywalczyła trzecie miejsce we Władysławowie.

Koźminianka każdą wolną chwilę wykorzystuje na treningi. Przed nią październikowe MŚ na Sardynii we Włoszech. – Julia przez natłok obowiązków sportowych wymaga specjalnego traktowania przez nauczycieli koźmińskiej jedynki a co za tym idzie indywidualnego toku nauczania – mówi Jacek Zawodny, dyrektor SP 1 w Koźminie Wielkopolskim.

– Julia Damasiewicz może być wzorem dla innych uczniów, jej wytrwałość w dążeniu do celu może być imponująca – dodaje Ewa Gostek, nauczyciel WF.

Warto nadmienić, że kitesurfing znajdzie się w programie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick