DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Z kim współpracuje Damian Grzeszczyk, a z kim nie? Przewodniczący wydał oświadczenie

Przewodniczący Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim Damian Grzeszczyk wydał oświadczenie po komentarzach środowiska samorządowego Koalicji Obywatelskiej.

Wracamy do wydarzeń z czerwcowej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Był to ciąg dalszy kłótni o to czy Marzenna Nowak z Prawa i Sprawiedliwości powinna zostać odwołana z pełnienia funkcji wiceprzewodniczącej rady. Doszło też do rozłamu w Klubie Radnych Koalicji Obywatelskiej. Odszedł z niego Damian Grzeszczyk – przewodniczący rady.

Podaliśmy tę informację jako pierwsi. – Złożyło się na to wiele czynników. Działania podczas pierwszej sesji, potem druga i trzecia spowodowały, że zostałem niejako zmuszony do tej decyzji – powiedział w środę Grzeszczyk.

Ta decyzja pociągnęła za sobą lawinę komentarzy. Sprawę skomentował radny Jakub Paduch z KO, a także Zarząd Powiatu Ostrowskiego Platformy Obywatelskiej. Paduch zasugerował, że wyborcy Damiana Grzeszczyka „mogą czuć się oszukani”. Członkowie Zarządu zasugerowali, że „sekwencja wydarzeń od początku tej kadencji Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim wskazuje na współpracę radnego Damiana Grzeszczyka z radnymi PiS i radnymi Beaty Klimek”.

W czwartkowe popołudnie oświadczenie wystosował natomiast Damian Grzeszczyk odnosząc się do zarzutów kierowanych pod jego adresem. Czytamy w nim: „Działalność formacji Prawa i Sprawiedliwości w całym kraju budziła i nadal budzi mój ogromny sprzeciw. Pomimo tego, zaproponowałem rozwiązanie polubowne, godzące wszystkie zwaśnione strony i pozwalające na dalszą współpracę”.

Odniósł się również do ewentualnej współpracy z którąkolwiek ze stron zasiadających w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego: „Nie wstępuję do żadnego istniejącego obecnie w Radzie klubu. Zostałem wybrany na radnego, bo zbudowałem trwałą relację z moimi wyborcami pracując dla nich jako radny oraz kandydat na prezydenta. Dziś czytam, że „zdradziłem”, a w oświadczeniu posła Jarosława Urbaniaka czytam, że współpracuję z PIS i radnymi Prezydent Beaty Klimek. Także dziś oświadczam, że współpracuję z każdym, kto będzie chciał działać na rzecz naszego samorządu miejskiego, a nie swoich partykularnych interesów. Stoję na stanowisku, że Rada jest miejscem rozwiązywania problemów mieszkańców, niezależnie od barw politycznych”.

Zabrał też głos ws. propozycji podniesienia wynagrodzenia radnych miejskich i wyjaśnił, dlaczego pomysł ten nie wzbudził jego aprobaty: „Nie będę ukrywać, że z ogromnym zażenowaniem przyjąłem uporczywe próby procedowania wniosku o podwyższenie diet radnych, które były kierowane w moim kierunku ze strony radnych dotychczasowego klubu. Swoją decyzję odmowy procedowania tego wniosku argumentowałem tym, że moim zdaniem nie jest to czas i miejsce na podnoszenie sobie diet, bo czasy dla samorządu i mieszkańców są wciąż niepewne”.

Pełną treść oświadczenia Damiana Grzeszczyka publikujemy pod tym linkiem.

9 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • M
  myślący

  czwartek, 6 czerwca, 2024

  Chłopie, ludzie głosując na ciebie głosowali na PO. Nie chcesz być, to zdaj mandat. Tym bardziej świeżo po wyborach. Wiadomo co zdecydowało.

  Odpowiedz
 • OM
  oddaj mandat

  czwartek, 6 czerwca, 2024

  czy moglby pokazac ten wniosek o podniesienie diet kto go zlozyl i uporczywie probowal procedowac??? Czy to takie czcze gadanie bo szuka wymowki ze obronil wczoraj radna PIS na stanowisku wiceprzewodniczacej czemu nie zaprzeczyl mowiac ze sie bil z myslami cala sesje, KO pomogla podjac decyzje a pani redaktor sie moze domyslic jak glosowal???

  Odpowiedz
  • O
   obserwator

   piątek, 7 czerwca, 2024

   Radny Grzeszczyk nie dość, że zdradził formację z ramienia której startował, kiedy tylko wskoczył na stołek, którego bardzo pożądał, to jeszcze próbuje wmówić wyborcom, że to dla ich dobra. Wystarczy poczytać co facet wypisuje lub mówi różnym mediom. Opowiada banialuki tym jak to sobie zbudował społweczne poparcie, mimo że w trakcie kadencji kto śledzi prace rady to wie, że był jednym z najbardziej bezbarwnym spośród radnych. Wynik wyborów o ponad połowę gorszy niż 5 lat temu jest tego dowodem. Podobno marzy mu się stołek prezydencki. Swoją szansę już miał, niewiele zdziałał, a teraz jeszcze się wypiął na swoją byłą partię. Panie mecenasie, pilnuj pan raczej swojej kancelarii, żeby było do czego wracać za 5 lat.

   Odpowiedz
   • E
    Erdogan

    niedziela, 9 czerwca, 2024

    W Turcji oferują naprawdę korzystne finansowo i skuteczne przeszczepy włosów….

    Odpowiedz
 • H
  Heheszek

  czwartek, 6 czerwca, 2024

  Ciężko oczekiwać od polityka, że zrobi cokolwiek honorowego.
  A że jest politykiem to ma gadane i teraz będzie gadał.
  I to jeszcze, żeby jakiś świetny wynik zrobił. 497 głosów to tak średnio raczej. Byłby poza listą Tuskową, to tyle bo go widziano w Radzie.
  Na czele rady miasta stoi człowiek, z mandatem 497 głosów, który w swojej lojalności wytrzymał miesiąc. Nie wróży to dobrze.
  Myślę, że po takiej lekcji nie zawiedzie już nigdy następnych swoich pryncypałów z SLD , czy z PiS, czy kto mu tam jeszcze podszeptuje.
  To już tradycja taka w tej radzie, żeby zmieniać barwy. Będą nam musieli oddać samolot.

  Odpowiedz
 • M
  Mieszkanka

  czwartek, 6 czerwca, 2024

  Ludzie opanujcie się pisząc te złośliwe komentarze. Bardzo mnie to cieszy, że będzie Pan niezależny i dział na rzecz mieszkańców według własnego sumienia. Wytrwałości i wielu dobrych rozwiązań dla naszego miasta życzę nie tylko Panu Grzeszczykowi, ale także całej radzie Miasta. Powodzenia do końca kadencji sporu czasu, ale coraz gorsze czasy.

  Odpowiedz
  • H
   Heheszek

   czwartek, 6 czerwca, 2024

   Polityków nie trzeba bronić, tylko rozliczać z obietnic.

   Odpowiedz
 • A
  Ala

  czwartek, 6 czerwca, 2024

  W samorządzie to większość głosuje na człowieka na nie na partie.
  Swoją drogą to oczernianie Koalicji… Chwila, chwila… Poprzednia kadencja w Powiecie Ostrowskim – Starosta Kolalicja, a Wicestarosta? Kto zgadnie z jakiej partii? No oczywiście, że PiS.

  Odpowiedz
 • F
  FranklySpeeking

  piątek, 7 czerwca, 2024

  Ale się POyebne gangusy z ryżej bandy uwzięły. Wiadomo lodzen dintojra zadziałała. Od dziś POPIERAM DAMIANA!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz