Z Kalisza do Reprezentacji Polski U-19

0
Wiktor Smoliński z KKS-u Kalisz powołany do Reprezentacji Polski U-19 / fot. Michał Sobczak/Fakty Kaliskie
Wiktor Smoliński z KKS-u Kalisz otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji U-19. Postawa 18-letniego zawodnika tego zespołu w rundzie jesiennej nie przeszła bez echa. Wysoka i stabilna forma oraz prezentowane przez niego umiejętności zwróciły uwagę Marcina Brosza - trenera kadry, który powołał go na mecz z Czechami (8 lutego).

Trener Marcin Brosz powołał kilka dni temu kadrę na zgrupowanie Reprezentacji Polski U-19, która w Tychach przygotowuje się do towarzyskiego meczu z Czechami (8 lutego). Szkoleniowiec zdecydował się wysłać jeszcze kilka powołań. Zaprosił na Śląsk kolejnych 7 graczy w tym zawodnika KKS-u Kalisz – Wiktora Smolińskiego.

To duże wyróżnienie dla tego gracza, który dopiero stawia pierwsze kroki w seniorskim futbolu na poziomie klubowym. Jesienią pokazał się w Kaliszu z dobrej strony, czym zyskał uznanie w oczach sztabu kadry narodowej rocznika 2004. Zawodnik KKS-u jest jedynym obok Macieja Kikolskiego graczem występującym w eWinner 2. lidze, który otrzymał powołanie do reprezentacji U-19. Wszyscy pozostali piłkarze albo grają w polskich klubach występujących na wyższych poziomach rozgrywkowych (Fortuna 1. liga i PKO Ekstraklasa), albo w drużynach z innych krajów (Anglia, Niemcy, Włochy).

Wiktor Smoliński rozegrał w tym sezonie w barwach Dumy Kalisza 1 270 minut i aż 15 razy wychodził w pierwszym składzie na ligowe mecze. Pod tym względem był 8. najczęściej desygnowanym do gry w wyjściowej 11 graczem prowadzonej przez Bartosza Tarachulskiego drużyny. Wystąpił też w 4 meczach Fortuna Pucharu Polski (także w podstawowym składzie).

Wystąpił też w 4 meczach Fortuna Pucharu Polski (także w podstawowym składzie). 18-latek odegrał ważną rolę w wywalczeniu historycznego awansu KKS-u do ćwierćfinału tych rozgrywek. W spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze strzelił gola w serii rzutów karnych na 4:2.

Reprezentacja Polski U-19 przygotowuje się do II rundy eliminacji do Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni zagrają w grupie 6. z Izraelem, Łotwą i Serbią. Turnieje wszystkich siedmiu 4-zespołowych grup muszą zostać rozegrane do 28 marca. Zwycięzcy poszczególnych grup wywalczą awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany na Malcie  w dniach 3-16 lipca 2023.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick