Z Fabrycznej na Polną – za chwilę przeprowadzka

0
Nowa siedziba Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie prawie gotowa. Na obrzeżach miasta, przy ulicy Polnej powstał biurowiec i obszerny, nowoczesny Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK, a przy stacji uzdatniania wody na ul. Kaliskiej na otwarcie czekają stacja diagnostyczna i myjnia samochodowa. Część pracowników już przeniosła się na Polną, bo na Fabrycznej trwa wielkie burzenie.

Budowa nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie, a konkretnie Zakładu Usług Komunalnych to rewolucja dla pracowników tej spółki. Obiekty przy ulicy Fabrycznej już teraz sukcesywnie równane są z ziemią, bo Famot, który nabył cały teren, zgodnie z umową ma dostać pusty, oczyszczony plac. Dlatego przeprowadzka już trwa. Na nowym została do zrobienia nawierzchnia. Po jej ukończeniu obiekt będzie można oficjalnie otworzyć dla mieszkańców. To ważne szczególnie dla tych, którzy korzystają z PSZOK-u. Już za miesiąc, zamiast na Fabryczną, wszystkie problematyczne śmieci będą przywozić na Polną 71. W nowym biurowcu będzie też mieścić się referat gospodarki odpadami urzędu miasta.

Na Fabrycznej natomiast, prócz biurowca, stoi myjnia i stacja diagnostyczna, ale te obiekty też zostaną rozebrane, jak tylko zafunkcjonują te nowo wybudowane, które mieszczą się przy ul. Kaliskiej.

Siedziba przy Polnej i nowe obiekty przy Kaliskiej to koszt 12 milionów złotych. Część tych pieniędzy to dochód z działki sprzedanej Famotowi.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick