Z dwóch w jedną. Filie nr 1 i 7 Biblioteki Publicznej w nowym miejscu

0
Od poniedziałku książki dla dzieci i młodzieży można wypożyczać w nowo powstałej filii Biblioteki Publicznej. Księgozbiór został przeniesiony z filii nr 7 w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 oraz z filii nr 1 w Szkole Podstawowej nr 11. Teraz książki z tych dwóch miejsc przeniesione zostały na ulicę Krotoszyńską, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 14.

Przeprowadzka była podyktowana reformą oświaty i zaadoptowaniem przestrzeni bibliotecznej na nowe sale lekcyjne. Zarówno w Szkole Podstawowej nr 4, jak i nr 11 brakowało miejsca, by pomieścić uczniów. Postanowiono przenieść księgozbiór z obu miejsc w jedno, które mieści się teraz w Szkole Podstawowej nr 14 przy ulicy Krotoszyńskiej. – W przeprowadzce brało udział wiele osób i wszystko odbywało się powoli i sukcesywnie. Książki trzeba było spakować, trzeba było przewieźć też regały. Czytelnicy już wiedzą o przeprowadzce – mówi Iwona Morta, kierownik filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Nowa filia łączy w sobie księgozbiór dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. – Będą odbywały się tutaj warsztaty literackie, spotkania autorskie także filia będzie się rozwijać i każdy znajdzie coś dla siebie – informuje Włodzimierz Grabowski, dyrektor Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Czytelnicy korzystający dotychczas z filii nr 1 przy ulicy Batorego nie odczują takiej różnicy, jak osoby odwiedzające filię nr 7. Jeśli wyprawa na ulicę Krotoszyńską jest niemożliwa, dyrekcja biblioteki przygotowała dla nich alternatywę. – Zapraszamy do mediateki! Tam zostały stworzone specjalne miejsca dla dzieci, dla matek z dziećmi, gdzie mogą czytać np. szkolne lektury – wyjaśnia Grabowski.

Filia w nowej lokalizacji ma swoje miejsce dokładnie w Szkole Podstawowej nr 14 przy ulicy Krotoszyńskiej 171 w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick