Z dróg wojewódzkich na powiatowe

7
Większość dotychczasowych dróg wojewódzkich w Ostrowie Wielkopolskim zmieniła rangę. Mowa głównie o byłej krajówce, przebiegającej przez miasto. Teraz drogi te podlegają pod samorząd powiatowy, dla którego więcej dróg oznacza wyższe koszty ich utrzymania.

Mowa o ulicach: Kaliskiej, alei Słowackiego, Dworcowej, Towarowej, Głogowskiej, Wrocławskiej, Sienkiewicza, Wojska Polskiego i Raszkowskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Wcześniej drogi te miały status krajowy, potem wojewódzki, a teraz powiatowy. Dotychczasowe drogi wojewódzkie, które wcześniej były drogami krajowymi, stają się drogami powiatowymi. Jest to efekt wybudowania obwodnicy Ostrowa. Uchwałę dotyczącą zmiany rangi tych dróg podjął sejmik województwa wielkopolskiego – mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim Piotr Śniegowski.

Dotychczas, przed zmianami, siatka dróg powiatu ostrowskiego liczyła 506 kilometrów. Teraz powiększyła się o kolejnych 10. Dla samorządu powiatowego oznacza to między innymi większe wydatki na utrzymanie tych dróg związane choćby z wyższym standardem odśnieżania. Czy więc powiatowemu samorządowi w smak jest ten drogowy prezent? Będziemy próbowali przekazać go dalej – gminie miasto Ostrów Wielkopolski mówi wicestarosta powiatu ostrowskiego Roman Pacholczyk.

W mieście Ostrów Wielkopolski jest obecnie ok. 240 kilometrów dróg gminnych. 10 nowych kilometrów – byłych krajowych – oznaczałoby nowe remonty. – Problemy, które nas czekają do rozwiązania, to między innymi wiadukt na Wrocławskiej czy wyboje na alei Słowackiego – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim Marcin Wieruchowski.

Warto dodać, że po zmianach statusu dróg ulica Odolanowska w Ostrowie Wielkopolskim nadal pozostaje wojewódzka.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Kiedyś, jak budowano obwodnicę, mówiono, że drogi będą wyremontowane po oddaniu obwodnicy przez GDDKiA. Wyremontowano tylko pewne odcinki. Dlaczego teraz okazuje się, że miasto będzie musiało remontować coś co było zaniedbane przez poprzedniego zarządcę, który przez lata tego nie robił – tj. wiadukt na ul. Wrocławskiej, ale też te garby na alejach nie są nowością. Druga sprawa to co z porozumieniem, które chyba prezydent Torzyński podpisał z GDDKiA, o budowie ronda na Wrocławskiej z Brzozową? Razem z miastem miało być budowane i co… Miasto samo będzie to finansować jego budowę a teraz dodatkowo remonty dróg, które dostaje w spadku. Gratulacje!

  2. Wrocławską by zrobili jak była kiedyś po dwa pasy w każdą stronę!!! Bo to co jest teraz to tragedia!!! I ten czerwony pas po środku!!!🤦‍♂️🙆‍♂️

  3. Może jednak dobrze by było żeby Ostrów został miastem na prawach powiatu. Budżet Ostrowa to 351mln a Konina to prawie 580mln, wiadomo ze miasto ma więcej wydatków ale łatwiej przeprowadza sie inwestycje bo wszystkie ulice sa miasta i urzędnicy którzy mieszkają na miejscu lepiej wiedza co zrobić niż ktoś z Poznania. Wystarczy popatrzeć na buble jakie nam zafundowali, skrzyżowanie Kaliska Nowa Krepa albo skrzyżowanie Krotoszynska Wybickiego, chociaż nie jest powiedziane ze nasi urzędnicy by takich bubli nie zrobili.

  4. Niech spowrotem zrobią dwa pasy w każdą stronę na Wrocławskiej!!! Bo to co teraz jest to kpina z tym czerwonym pasem po środku!!!!

  5. Niech spowrotem zrobią dwa pasy w każdą stronę na Wrocławskiej!!! Bo to co teraz jest to kpina z tym czerwonym pasem po środku!!!!

  6. Może w koncu będzie czysty chodnik od Kr.Jadwigi- Słowackiego w stronę przedszkola Krasnala Halabaly. Liście leza tam id 2018 roku nikt tego nue posprzątal. Krzewy w tym miejscu tez nie sa przycinane taj jak kolo przedszkola o które dba Pan Pawel.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick