DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Z czym dzwonią mieszkańcy do Straży Miejskiej?

997, 998, 997. Te numery alarmowe zna każdy. A 986? Jest on szczególnie istotny dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i istnieje stosunkowo niedługo. To numer do Straży Miejskiej. Od teraz kontakt z municypalnymi powinien być łatwiejszy, a na pewno szybszy. Wszystko za sprawą skróconego numeru 986. Wybierając go, dodzwonimy się do Straży Miejskiej podobnie, jak pod dotychczasowy numer stacjonarny (62) 738 89 40.

Skrócony numer jest aktywny raptem od kilku dni i na razie strażnicy miejscy nie zauważyli większej liczby połączeń telefonicznych. Jak mówi rzeczniczka municypalnych mł. insp. Karolina Cicharska, strażnicy mają wspólną linię i nie są w stanie zweryfikować, które połączenia zostały wykonane na skrócony numer, a które na dotychczasowy standardowy. A czego najczęściej dotyczą zgłoszenia? Zapytaliśmy o to przedstawicieli tej służby. Odpowiedź w materiale wideo.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • D
  Dobre : )

  wtorek, 18 czerwca, 2019

  Ulica nie posiada chodnika ale samochody parkują tam na chodniku 😀

  Odpowiedz
 • A
  AN

  środa, 19 czerwca, 2019

  Proponuję aby wreszcie zwiększyć kontrole na rynku. Mimo ogólnego zakazu wjazdu do rynku od strony ul. Raszkowskiej ruch na tym odcinku jest taki sam jak na przeciwległej stronie Kaliska-Kościelna. Największym problemem jest jednak cwaniactwo i prędkość przejazdu wieczorną porą. Nie można bezpiecznie posiedzieć z dzieckiem na ogródkach np. o 19-tej. Dzieci maja to do siebie, że się zwyczajnie kręcą tu i tam, a wystarczy 1,0 m od ogródków żeby zostało potrącone przez pędzące auto. Nigdy nie zrozumiem dlaczego nie ma tam systematycznych kontroli i wysokich mandatów, może to by ograniczyło przejazdy. Generalnie sprawa kończy się zawsze na interpelacji na radzie i koniec. Ot tyle działania w tym zakresie, a straż miejska zazwyczaj ogranicza się do mandatów za parkowanie za blisko pasów.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz