DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Z czterech zostały dwa. Bociania para straciła kolejne jajo

Dziedzic i Przygoda od samego początku, gdy zajęły tej wiosny swoje gniazdo w Przygodzicach, muszą mierzyć się z zagrożeniami. Ich miejsce próbują zająć inne bociany, które atakują parę. Przygoda zniosła cztery jaja, ale niestety jedno z nich ucierpiało pod koniec kwietnia podczas jednej z bitew o gniazdo.

CZYTAJ: Ataki intruza, nieobecność Przygody i straty w jajach – niespokojna doba w Przygodzicach

Okazuje się, że z czterech jaj zostały już tylko dwa. Kolejne ucierpiało po ataku intruza w czwartek w nocy. „Na gnieździe jeden bocian wysiaduje. Niestety już tylko 2 jajeczka – to skarby.” – pisze jedna z internautek.

Jeśli pozostałym dwóm pisklętom uda się wykluć to i tak będzie to najmniejszy lęg bocianiej pary w ciągu ostatnich kilku lat.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • O
  Ostrowianka

  piątek, 6 maja, 2022

  Boćki nie dajcie się ,powodzenia

  Odpowiedz
 • A
  Anka

  sobota, 7 maja, 2022

  Intruz nie odpuszcza uwzioł sie na gniazdo w Przygodzicach i nie odpuszcza dobrze ze w Raszkowie i Lewkowie boćki mają spokój , tam intruz nie atakuje gniazda w obu gniazdach jest po 5 jajek , walki w Przygodzicach trwaja nadal o gniazdo , intruz atakuje w ciagu dnia i w nocy również , oby te dwa maluszki szczęśliwe przyszly na świat .a wykluwanie juz blisko bo okólo 16 maja

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz