Z bruku na bruk we Wtórku. Sprawy ciąg dalszy

7
Wracamy do tematu, który prezentowaliśmy już państwu na naszym portalu. Chodzi o parę bezdomnych, którzy zajmują pustostan ruin domu w sąsiedztwie szkoły we Wtórku w gminie Ostrów Wielkopolski. Niskie temperatury zmusiły ich do wyprowadzki, ale wciąż nie wiadomo co z terenem na którym stoi nieruchomość. Ten należy do skarbu państwa i jest własnością Krajowego Ośrodka wsparcia Rolnictwa w Poznaniu. Urząd gminy wysyła w tej sprawie pisma, ale bezskutecznie.

Takie warunki do mieszkania urządzili sobie ludzie, którzy dziś już nielegalnie zajmują dom przy ulicy Szkolnej we Wtórku w gminie Ostrów Wielkopolski. Budynek oraz teren z powodu zadłużenia rodziny tego mężczyzny decyzją sądu przeszedł na rzecz skarbu państwa. Bezdomnym pomagają mieszkańcy wioski na czele z sołtysem. To właśnie on poprosili nas o interwencję.

Pisaliśmy o tym tutaj: 

Z bruku na bruk. Tak żyją ludzie! [warto zobaczyć]

Teren wraz z budynkiem są własnością Krajowego Ośrodka wsparcia Rolnictwa w Poznaniu, czyli dawnej Agencji Nieruchomości Rolnej. Na zlecenie agencji, na początku stycznia budynek został zabezpieczony, tak, aby nikt nie miał do niego dostępu. Mimo tego, pan Arutr, wchodząc przez to okno dalej mieszka w domu. Siarczysty mróz spowodował, że siłą przez policję, wraz ze swoja partnerką zostali z tamtąd usunięci.

Równocześnie z dramatem tych ludzi trwa także przepychanka pomiędzy urzędem gminy Ostrów a Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu. Gmina chciałaby przejąć teren o czym informowała w kilku pismach, osobiście do Poznania pofatygował się też sołtys Wtórka – Ryszard Ryfa.

Gmina jest w stanie zapewnić lokal zastępczy dla pana Artura oraz jego partnerki, jednak chce to zrobić dopiero po decyzji ośrodka wsparcia. Urząd chciałby zagospodarować teren przekazując do na rzecz szkoły, ale możliwa jest też licytacja tej nieruchomości.

Jak udało nam się dowiedzieć Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu nie podjął jeszcze decyzji dot. sprawy.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Goering stał się medialny.
    Zostawcie go, dużo w siebie wpompował na zimę więc ją przeżyje:)
    Może ich wezmą do tańca z gwizdami? Mają przecież teraz parcie na szkło.

  2. Gering nie chce bo tam pic nie mozna, nawet jak dostanie mieszkanie zastępcze to tak zrobią z tego meline. Jak sam mowi nie jest nauczony takiego normalnego zycia…

  3. Jakoś pod sklepem im zimno nie jest nawet mróz wtedy nie przeszkadza. Proponuję wziąć się za pracę tak jak robi to każdy inny człowiek , nikomu nic z nieba nie spadło tylko własnymi rączkami sobie wypracował.Artur czas dorosnąć!! !!!

  4. Artur to człowiek który w życiu nie przepracował dnia jak normalny człowiek. Skończony leser. Gmina zrobiła z niego męczennika i kartę przetargową w sprawie atrakcyjnego gruntu przy szkole. Pora otworzyć oczy, to nie ma nic wspólnego z miłością w ich wykonaniu. Ciężki przypadek patogenu.

  5. Sołtys Wtórku panie Parysek… Aha ta wasza dziennikarska dokładność. Jak już się bierzesz za pisanie to rób to rzetelnie dziennikarzyno.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick