Z bruku na bruk. Tak żyją ludzie! [warto zobaczyć]

1
Przy świeczce, tonąc w stercie śmieci w smrodzie i brudzie. Takie warunki do mieszkania urządzili sobie ludzie, którzy dziś już nielegalnie zajmują dom, a raczej jego resztki, położony nieopodal szkoły we Wtórku w gminie Ostrów Wielkopolski.

Budynek oraz teren z uwagi na zadłużenie decyzją sądu przeszedł na rzecz skarbu państwa. Mieszkająca tam para została skierowana do schroniska dla bezdomnych. Sami nie chcą tam iść, uważają, że należy im się mieszkanie w lepszych warunkach.

Od dwóch lat budynek jest już własnością Agencji Nieruchomości Rolnej w Poznaniu. Para, dziś już bezdomna, ewidentnie nieradząca sobie z samodzielnym życiem nie chce trafić do przytułka. Z drugiej jednak strony nie robi nic, aby samemu swoje życie polepszyć….

Bezdomnym pomagają mieszkańcy wioski na czele z sołtysem, którzy poprosili nas o interwencję. Jakie stanowisko w tej sprawie zajmuje urząd gminy, a także agencja skarbu państwa? O tym w poniedziałkowych Wydarzeniach TV Proart o godzinie 17:20. 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. „Od dwóch lat budynek jest już własnością Agencji Nieruchomości Rolnej w Poznaniu” – Panie Parysek, od roku nie ma takiej Agencji !! Istnieje za to Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (Ustawa z dnia 10 lutego 2017 r. o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa Dziennik Ustaw z 2017 poz.623) Dla Wielkopolski utworzono Oddział Terenowy w Poznaniu Fredry 12, 61-701 Poznań. Wychodzi na to ,iż kolejny raz puszcza Pan bęgala , tekst do poprawki 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick