Yamaha Szymona Chwalisza z Mannem, Sekielskim i Jeżowską trafi “pod młotek”

2
Kolejna polandrockowa gitara trafi na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Autorem jest nie kto inny jak oczywiście znany z tworzenia unikatowych dzieł na gitarach, pochodzący z Ostrzeszowa artysta malarz Szymon Chwalisz. Właśnie zakończył pracę nad malowaniem Yamahy, którą będzie można wylicytować internetowo. Prawdopodobnie jej wartość, wzorem poprzednich gitar, sięgnie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Szymon Chwalisz to artystyczny dobry duch Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swój talent przekuwa w pomaganie tworząc unikatowe rzeczy trafiające co roku pod młotek. Słynie oczywiście z gitar, ale na swoim koncie ma choćby pomalowanie mini morisa special z 1988 roku na aukcję w styczniu 2020. Wspomniane instrumenty zaczął malować na przełomie 2010 i 2011 roku.

Wiosło, które zaprezentował “Nędzny malarzyna” to Yamaha Revstar, bo każdego roku pod aerograf malarza z Ostrzeszowa trafia inny model instrumentu. Zawsze jednak pojawiają się na nim twarze znanych związanych z woodstockowym festiwalem osób. Na gitarach Chwalisza portretowani byli m.in. Katarzyna Nosowska, Renata Przemyk, Krzysztof Cugowski, Kazik, Grabaż, Wojciech Waglewski, ale nie tylko muzycy bo i Dorota Wellman, Jerzy Stuhr, czy Robert Biedroń.

Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawienie na licytację gitar Szymona Chwalisza równa się pozyskanie dużych kwot na konto fundacji. Są warte astronomicznych kwot, warto tu wspomnieć choćby rekordową, wylicytowaną za ponad 60 tysięcy złotych gitarę przekazaną na ten cel przez Slasha – gitarzystę zespołu Guns’n’Roses. Wkrótce gitara pojawi się na aukcji na Allegro.pl.

Jak zdradził nam Szymon, większość jego “wośpowych” gitar trafiła w ręce wrocławianina, który licytuje – jak widać z sukcesem – instrumenty w celach kolekcjonerskich. Po ustaniu pandemii ostrzeszowianin wybiera się z wizytą do fana swoich prac.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 7
    1

    Ładnie to wygląda, szczytny cel ale…skad pomysły na te malunki? Sekielski w tym roku, wcześniej pupa Biedronia albo uda pani Wellman. Naprawdę mając taki talent można coś innego wybrać

  2. 5
    5

    widze , że w tym roku WOŚP liczy bardzo na przeciwników Kościoła , tu gitara a w Owsiak też coś zmalował zwiazanego z strajkiem kobiet, mysle że to strzał w kolano

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick