Wzrost zakażeń w powiecie ostrzeszowskim

5
Fot. Fusion Medical Animation / Unsplash
Spośród 8 790 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem 774 dotyczy mieszkańców Wielkopolski. Wśród nich są chorzy na COVID-19 z powiatów: ostrzeszowskiego (48), ostrowskiego (22), jarocińskiego (20), krotoszyńskiego (15), pleszewskiego (11), kępińskiego (9), kaliskiego (2) i Kalisza (4). Zmarła także jedna osoba - to mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

Spory wzrost zakażonych koronawirusem odnotowano w powiecie ostrzeszowskim, w którym w czwartek było 16 chorych na COVID-19, a w piątek już 48. Wysoka liczba zakażonych w regionie nadal utrzymuje się w powiatach: ostrowskim i jarocińskim.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 20 0
kaliski 2 0
kępiński 9 0
krotoszyński 15 0
ostrowski 22 1
ostrzeszowski 48 0
pleszewski 11 0
Kalisz 4 0

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 5
  7

  Wiem o przypadku świątecznej imprezki rodzinnej, która teraz wychodzi uczestnikom bokiem… Jakim trzeba być kretynem, żeby jechać do kogoś z wizytą, WIEDZĄC o tym, że miało się kontakt z osobą zakażoną?!

 2. 6
  4

  Akurat przyrost zakażeń w powiecie Ostrzeszowskim wiąże się z DPS w Kochlowach – 44 przypadki. A na tyłkach to już siedzimy 10 miesięcy, więc siedź sobie sam najlepiej w piwnicy i nie siej fermentu.

  • 4
   3

   Nie chodzi o siedzenie w piwnicy, mądralo. Ale warto mieć trochę rozumu w głowie i nie narażać innych, skoro miało się kontakt z zakażonym. Tak trudno to pojąć ciemnocie? A jeśli tobie tak miła ta choroba, to może zorganizuj korona-party, coś na wzór spotkań, jakie robią dzieciom puste mamusie dla nieszczepionych dzieci, z udziałem dzieci chorych na odrę, by celowo je zarazić? Jeśli tak, przyjemności życzę..

  • Prawda. I może kolejny rok taki sam. Już mówili dzisiaj że przełom kwietnia maja dopiero otworzyć stoki, gastronomię, fitness, solaria, siłownie itd. Jest dużo mniej zakażeń niż przewidywali Napewno ponad 20 już nie zobaczymy. Dążą do tego by wszystko upadło. O tym nie myślą że ludzie mogą za chwilę nie mieć z czego żyć.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick