Wyzysk krotoszyńskich nauczycieli? Tak twierdzi senator Mikołajczyk

6
Nieprawidłowe rozliczanie nadgodzin oraz dyskryminacja pracowników obsługi placówek oświatowych – takie zarzuty stawia senator RP Łukasz Mikołajczyk krotoszyńskiemu magistratowi. Z tego powodu zorganizowano konferencję w Krotoszynie, na której parlamentarzysta objaśniał jakich dopatrzył się błędów w Urzędzie Miasta i co zamierza z tym zrobić. Władze Krotoszyna zarzuty jednak odpierają i twierdzą, że działanie senatora ma podłoże typowo polityczne, zmierzające do obalenia obecnego samorządu.

Wszystko zaczęło się od anonimowej wiadomości, którą otrzymał senator Łukasz Mikołajczyk. Senator sprawę zgłosił do Państwowej Inspekcji Pracy, która potwierdziła nieprawidłowości. Urząd tłumaczy, że to wynika z niejednoznacznych zasad rozliczania nauczycieli, a to ustala wojewoda.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Samorząd krotoszyński próbował wyjaśniać temat, i to na samej górze – w Ministerstwie Edukacji. Dopiero kilka miesięcy temu przyszła odpowiedź, że interpretacja uchwał leży po stronie władz.

Więcej na ten temat w dzisiejszych Wydarzeniach Telewizji Proart o godzinie 17.20. 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Mikołajczyk jak już mało może wskórać w Ostrowie …to teraz „przeniósł” się ….do działania w Krotoszynie … w takich i podobnych miejscowościach nauczyciele od września (będą) mieć sporo problemów z zachowaniem godzin i etatów . Efekt likwidacja Gimnazjów. Ale Zalewskiej już pół roku nie widać , Narobiła bagna , skłóciła nauczycieli i cichutko siedzi. Jak za komuny czy się stoi – czy się leży …….. pozdrawiam .

  2. Swnatorowi Mikołajczykowi oświata jest bardzo bliska. Dziękuję, że zajął się tatem i dba o nauczycieli!!!

  3. Super ze mamy Senatora ktory nas rozumie i jest w stanie pomóc. Zglaszalismy to do związków i cisza. Senator mikołajczyk na ministra edukacji!!! Popieramy!

  4. Brawo Panie Senatorze! Takich aktywnych i skutecznych polityków powinno być więcej, którzy stawiają w obronie zwykłych ludzi poszkodowanych.

  5. Sam był nie lepszy jako dyrektor……nawet woźny mu remontowal dom, odwozil córkę do szkoły muzycznej a nauczyciele wykorzystywani na wszelkie możliwe sposoby. Najlepiej jak ktoś odpowiedział Nie….to taki kulturalny a nawet dzień dobry nie odpowiadał……..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick