DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wyszkolił Kasię Pawłowską. Nagrodził go minister

Bogusław Janiak to pierwszy trener Katarzyny Pawłowskiej, brązowej medalistki ME na torze. To ona nominowała swojego wychowawcę z lat młodości do ministerialnego plebiscytu. Pawłowska zaczynała swoją przygodę w latach 2001-2007 pod okiem Janiaka. – Kasia swoje sukcesy zawdzięcza uporowi i tytanicznej pracy. Jej największe sportowe osiągnięcia przyszły wraz z dojrzałością i dorosłością, które to odpaliły drzemiące w niej możliwości – ocenia Bogusław Janiak swoją wychowankę.

Bogusław Janiak nagrodę w programie „Pierwszy trener” odebrał w Warszawie, w znanym hotelu Victoria z rąk ministra Witolda Bańki. Była to pierwsza gala honorująca trenerów, czyli często pierwszych ludzi zarażających pasją do aktywności fizycznej młodych, zdolnych sportowców. Każdy wyróżniony trener otrzymał nagrodę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych.

W plebiscycie „Pierwszy trener” jest jeden, kluczowy warunek – zgłoszony trener musi być osobą, która brała udział w początkowym etapie szkolenia zawodnika, przez którego został nominowany, przez co najmniej 24 miesiące. Fakt ten musi został udokumentowany.

źródło: przygodzice.pl / własne, foto: T.Wojtasik

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz