Wyszkolił Kasię Pawłowską. Nagrodził go minister

0
To on wprowadzał Katarzynę Pawłowską na kolarskie tory. Między innymi dzięki niemu rodowita przygodziczanka dziś zdobywa mistrzowskie tytuły i olimpijskie medale. Bogusław Janiak, bo o nim mowa, trener uczniowskiego klubu kolarskiego „Szperek Antonin” został nagrodzony przez Ministra Sportu i Turystyki w programie „Pierwszy trener”.

Bogusław Janiak to pierwszy trener Katarzyny Pawłowskiej, brązowej medalistki ME na torze. To ona nominowała swojego wychowawcę z lat młodości do ministerialnego plebiscytu. Pawłowska zaczynała swoją przygodę w latach 2001-2007 pod okiem Janiaka. – Kasia swoje sukcesy zawdzięcza uporowi i tytanicznej pracy. Jej największe sportowe osiągnięcia przyszły wraz z dojrzałością i dorosłością, które to odpaliły drzemiące w niej możliwości – ocenia Bogusław Janiak swoją wychowankę.

Bogusław Janiak nagrodę w programie „Pierwszy trener” odebrał w Warszawie, w znanym hotelu Victoria z rąk ministra Witolda Bańki. Była to pierwsza gala honorująca trenerów, czyli często pierwszych ludzi zarażających pasją do aktywności fizycznej młodych, zdolnych sportowców. Każdy wyróżniony trener otrzymał nagrodę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych.

W plebiscycie „Pierwszy trener” jest jeden, kluczowy warunek – zgłoszony trener musi być osobą, która brała udział w początkowym etapie szkolenia zawodnika, przez którego został nominowany, przez co najmniej 24 miesiące. Fakt ten musi został udokumentowany.

źródło: przygodzice.pl / własne, foto: T.Wojtasik

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick