Wygrana okupiona cierpieniem w ostatnim meczu u siebie

KS Basket Ostrovia wygrała w przedostatniej kolejce 1. Ligi Koszykówki z PZU Ślęza II MOS Wrocław 67:59 po niezwykle zaciętej rywalizacji, w której do końca nie było wiadomo, który zespół odniesie zwycięstwo.

Biało-czerwone źle rozpoczęły mecz. Znowu nie realizowały założeń taktycznych, co przełożyło się na porażkę w pierwszej kwarcie 16:19. Rywalki z Wrocławia od początku były w zasięgu i spotkanie mogło wyglądać inaczej. Tymczasem kolejne akcje były bardzo szarpane, brakowało celności pod koszem i elementu zaskoczenia w rozegraniu piłki.

Druga kwarta wyglądała już lepiej nie tylko pod względem wyniku (20:12), ale także gry. Koszykarki Ostrovii rozpoczęły od zdobywania punktów i odrabiania strat. Wreszcie wyszły na prowadzenie, jednak nie cieszyły się nim zbyt długo. Ostatecznie na przerwę schodziły przy wyniku 36:31.

Druga odsłona meczu wyglądała zgoła inaczej. Coraz częściej do głosu dochodziły gospodynie, ale ciągle nie mogły wejść w odpowiedni rytm poprzez błędy w elementach gry, które do tej pory dobrze funkcjonowały. Biało-czerwone nie zawodziły natomiast w rzutach z linii. Celność w tym aspekcie wielokrotnie ratowała im skórę, kiedy wynik był na styku.

Po trzeciej kwarcie było wiadomo, że kwestia zwycięstwa może rozstrzygnąć się nawet w ostatniej akcji meczu. Porażka Ostrovii w przedostatniej odsłonie 14:18 nie zwiastowała spokojnej końcówki. Gra w kratkę pozwalała myśleć, że statystycznie czwarta część będzie należeć do zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego, który dzielił się zwycięstwami w kwartach naprzemiennie. Błyszczały tu zwłaszcza Julia Kunicka (5/5) i Katarzyna Joks (5/7).

KS Basket Ostrovia wygrała czwartą odsłonę 17:10 z każdą minutą powiększając przewagę nad zespołem z Wrocławia, ale nadal nie wystrzegając się błędów.

Zwycięstwo nad Ślęzą było ostatnim akcentem we własnej hali w sezonie zasadniczym. Biało-czerwone liczą się w walce o awans do fazy playoff, ale nie wszystko leży w rękach Ostrovii. Wiele zależy też od wyników pozostałych zespołów.

W środę, 20 marca ostatni mecz na tym etapie sezonu. W 22. kolejce KS Basket Ostrovia zagra na wyjeździe z Eneą AZS II Poznań.

KS Basket Ostrovia – PZU Ślęza II MOS Wrocław 67:59 (16:19, 20:12, 14:18, 17:10)

Ostrovia: K. Joks 24, M. Pająk 11, J. Zaremba 10, M. Wybraniec 9, A. Marczyk 5, J. Kunicka 4, A. Ster 4, W. Szych 0, J. Wojtysiak 0.

Ślęza: A. Łata 16, D. Mielczarek 12, S. Pająk 10, A. Skowron 10, Z. Wołowiec 8, O. Kotwicka 3, W. Furman 0, M. Gąssowska 0, M. Krzysztofik 0, M. Wowra 0.