Wystartowali. Ligowy szczypiorniak w Gorzycach Wielkich!

8
to, co dla wielu wydawało się niemożliwe, stało się faktem. W Gorzycach Wielkich powstał klub piłki ręcznej Szczypiorniak. W czwartkowy wieczór odbył się inauguracyjny trening drużyny seniorów. - To dla nas wielki dzień - mówi Krzysztof Dutkiewicz, prezes klubu.

Pomysł stworzenia klubu piłki ręcznej w Gorzycach Wielkich pojawił się kilka miesięcy temu. W nowy projekt zaangażowało się wiele osób na czele z dwójką braci: Krzysztofem i Pawłem Dutkiewiczami. – My tutaj mieszkamy i po wielu latach gry w różnych klubach, postanowiliśmy coś stworzyć u siebie. To nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wielu osób, którym gorąco dziękujemy – podkreśla Krzysztof Dutkiewicz, który w Szczypiorniaku pełnić będzie funkcję grającego prezesa. – Chyba będę pierwszym takim prezesem w polskiej piłce ręcznej – śmieje się młodszy z braci. Ten starszy, Paweł został grającym trenerem. W czwartkowy wieczór odbył się inauguracyjny trening zespołu, który w nowym sezonie zagra w rozgrywkach trzecioligowych. W hali w Gorzycach Wielkich można było się poczuć, jak na treningu Ostrovii. Obok braci Dutkiewiczów w zespole zobaczymy też innych wychowanków ostrowskiego szczypiorniaka. Mowa o Tomaszu Klarze, Kamilu Wojciechowskim, Mateuszu Jedwabnym, Pawle Piosiku, czy Bartoszu Jaruzelu.

– Naszym celem na nowy sezon będzie awans do II ligi, choć wiemy, że rozgrywki III ligi będą mocne i ciekawe. Do gry wraca MKS Poznań. Ambitne plany są w Wolsztynie. My chcemy wygrywać, osiągać sukcesy i jednocześnie dobrze się bawić – mówi Paweł Dutkiewicz.

Obok zespołu seniorów, SPR Szczypiorniak jednocześnie będzie szkolił młodych adeptów szczypiorniaka. – Chcemy szkolić i to szkolić na dobrym poziomie. Dzisiaj odbył się pierwszy trening najmłodszych. Zainteresowanie jest spore. Mamy sygnały, że do naszej szkółki dołączą dzieciaki z Gorzyc Wielkich i okolic. Zapraszamy wszystkich – podkreślają bracia Dutkiewiczowie.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Świetnie! Widać zapał. Być może właśnie powstał u nas klub w którym będzie „do przodu” zamiast „jak zawsze byle środku”.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick