Wysadzili bankomat i zniszczyli filię biblioteki. Straty to 20 tysięcy złotych

0
Fot. kalisz.pl
22 lipca kilku mężczyzn doprowadziło do wybuchu bankomatu na osiedlu Dobrzec w Kaliszu. Nie udało im się ukraść pieniędzy, więc zbiegli z miejsca zdarzenia. Eksplozja spowodowała jednak ogromne straty w sąsiadującej bezpośrednio z bankomatem filii biblioteki. Księgozbiór nie nadaje się do użytku.

Do wybuchu doszło około 4.00 nad ranem, a huk postawił na nogi mieszkańców osiedla Dobrzec w Kaliszu. Przestępcy uciekli, a na miejscu pojawiła się policja, która wciąż prowadzi czynności w tej sprawie.

CZYTAJ: Wybuch bankomatu w Kaliszu. Trwa obława na sprawców

Bankomat znajdował się obok wejścia prowadzącego do Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Fala uderzeniowa powstała podczas eksplozji spowodowała uszkodzenie drzwi, monitorów i komputerów, lamp, mebli, ścian oraz księgozbioru. Straty biblioteki szacowane są wstępnie na ok. 20 tys. zł.

Księgozbiór zanieczyszczony pyłem szklanym nie nadaje się do użytku. Adam Borowiak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu, złożył w Komendzie Miejskiej Policji zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez nieznanego sprawcę polegającego na uszkodzeniu mienia należącego do książnicy.

Obecnie, ze względu na zabezpieczenie przez policję, wejście do środka jest niemożliwe. Nie zapadła jeszcze decyzja w kwestii przyszłości Filii nr 16. Pracownicy zostali skierowani do pozostałych placówek.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick