Wyrok dla matki, która rodziła będąc kompletnie pijana

1
Mając 3,5 promila alkoholu w organizmie urodziła córeczkę, która przyszła na świat pijana. Ostrowianka, o której w sierpniu ub.r. usłyszała cała Polska, została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Wyrok zapadł w wyniku porozumienia stron – prokuratora z oskarżoną, bez konieczności przeprowadzania rozprawy. 33-latka przyznała się do winy. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (i to przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki) kobieta została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Została również oddana pod dozór prokuratora i zobowiązana do zaprzestania picia alkoholu.

Okoliczności łagodzące

Na korzyść oskarżonej przemawiał fakt, że żałowała swojego czynu (chociaż, po porodzie nie odwiedzała córki w szpitalu). Kobieta nie była wcześniej karana, a porodzie dopełniła podstawowych czynności – ubrała i obmyła dziecko, położyła na miękkim podłożu. Sędzia Beata Kośmieja dostrzegła szansę na zmianę postępowania 33-latki, dlatego orzekła wyrok w zawieszeniu.

Trzecie dziecko

Do porodu doszło w czwartek, 11 sierpnia 2016 r., w jednej z kamienic przy ul. Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Dopiero po kilku godzinach zaniepokojeni sąsiedzi poinformowali pogotowie ratunkowe. Okazało się, że kobieta była kompletnie pijana. W szpitalu odmówiła zgody na przeprowadzenie jakichkolwiek badań, a już następnego dnia na własne żądanie wypisała się ze szpitala.

W przeszłości sąd ingerował we władzę rodzicielską skazanej; dwoje starszych dzieci wychowuje się w rodzinie zastępczej. Najmłodsza córeczka przebywa w pogotowiu opiekuńczym.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick