Wyremontują zapomniane chodniki i parkingi w Nowych Skalmierzycach [ZDJĘCIA]

5
Fot. GiM Nowe Skalmierzyce
Nieremontowane ponad 30 lat chodniki, drogi i parkingi na osiedlu Błonie w Nowych Skalmierzycach wreszcie doczekają się modernizacji. Do końca października ma zostać przygotowany projekt, za który miasto i spółdzielnia zapłacą 22 tys. zł. Kiedy rozpocznie się remont?

22 tys. zł ma kosztować projekt przebudowy chodników i parkingów na osiedlu „Błonie” w Nowych Skalmierzycach. Jak zaznaczają przedstawiciele gminy, to najwyższy czas, by odnowić infrastrukturę w tej części miasta, która od czasów budowy osiedla w latach 70. i 80. nie przeszła żadnej modernizacji.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Miasto porozumiało się ze Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową „Błonie” i przejęło sieć dróg wewnętrznych na osiedlu. Mieszkańcy „Błoni” mogą więc zacierać ręce, że władze wreszcie planują zabrać się za remont zniszczonych dróg, chodników i parkingów. Zanim jednak prace się rozpoczną, upłynie trochę czasu, ponieważ termin na przygotowanie samego projektu upływa z końcem października 2018 roku. To oznacza, że nie ma szans, by remont rozpoczął się jeszcze w tym roku. Otwarcie mówią o tym przedstawiciele spółdzielni. Prace związane z położeniem kostki brukowej na wyznaczonych chodnikach, drogach i parkingach rozpoczną się więc prawdopodobnie wiosną 2019 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Jak mieli remontować, kiedy mieszkańcom nie zależało, szkoda im było 20 groszy od metra płacić na nową nawierzchnię i chodniki. Dawno to mogło być zrobione – nie ma nic za darmo, manna z nieba nie leci, a starzy mieszkańcy przyzwyczaili się że KZN-SKAMO wszystko zrobią i dadzą. A to było dawno, dawno temu- za poprzedniego dyrektora. Teraz niech nie narzekają

    • Dlaczego miasto dopłaca do tego zadania, teren spółdzielni i jego mieszkańców, czyli należy każdemu mieszkańcowi dopłacić do chodnika i podjazdu na jego terenie, takie rzeczy tylko przed wyborami.

  2. Dlaczego i jakim prawem miasto dokłada do terenów spółdzielni mieszkaniowej, a może tak każdemu mieszkańcowi należy dołożyć do chodników, wjazdów, itp.

  3. Dlaczego i jakim prawem miasto daję pieniądze na tereny spółdzielni mieszkaniowej, tym samym może należy dać każdemu mieszkańcowi na chodnik lub wjazd na posesję, ja też nie remontowałem chodnika od 30 lat i nikt mi nie dopłaci, a może muszę napisać prośbę do urzędu.

  4. Hojne miasto, czyli każdemu mieszkańcowi należy sfinansować chodnik i wjazd na posesji, bo jak spółdzielni na ich terenie to dlaczego nie nam pozostałym mieszkańcom

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick