Wyremontują boisko za 2,5 mln zł. Czekają na dotację z ministerstwa

1
2,5 mln zł ma kosztować generalny remont kompleksu lekkoatletycznego przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Kępnie. Obiekt po latach niebytu, ma odzyskać blask i służyć sportowcom uprawiającym różne dyscypliny sportowe. W ostatnim czasie nie korzystali z niego nawet uczniowie "ogólniaka", którzy na codzień mieli najbliżej, by trenować właśnie tam.

Przebudowane zostaną boiska, a w miejsce asfaltowej płyty zostaną zamontowana nawierzchnia syntetyczna. Umożliwi ona grę zarówno w koszykówkę, siatkówkę i tenis ziemny. Drugie boisko, które zostanie wydzielone pośrodku obiektu, ma służyć osobom grającym w piłkę nożną. Całkowicie zmieni się także bieżnia o długości 300 m. W planach remontu przewidziano również budowę bieżni do skoku w dal i rzutu kulą.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Być może powiat kępiński nie będzie musiał wykładać na remont kompleksu pełnej kwoty. Urzędnicy złożyli do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie w ramach projektu „Sportowa Polska”. W tej chwili dokumenty są weryfikowane. Listę wniosków, które zakwalifikowały się do udzielenia dotacji poznamy w sierpniu.

ZOBACZ TEŻ: Nowe Skalmierzyce mają wreszcie boisko z prawdziwego zdarzenia

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick