Wypożyczenie samochodu czy leasing? Co opłaca się bardziej w Poznaniu? [artykuł sponsorowany]

0
Odwiecznym problem kierowców podczas zakładania firmy jest decyzja, którą z opcji wybrać – leasing, czy wypożyczenie auta. Zarówno jeden, jak i drugi wariant niesie za sobą pewne udogodnienia. Obydwa również posiadają wady. Co jest bardziej opłacalne w Poznaniu? Sprawdźmy!

Korzyści płynące z wypożyczenia auta

Wypożyczenie samochodu to idealna opcja dla osób, które nie chcą wchodzić w dosyć spore koszty już na samym początku prowadzenia firmy. Jeśli przedsiębiorcy potrzebne jest auto jedynie w wyjątkowych sytuacjach, niekoniecznie do codziennych dojazdów, to wynajem auta w Carfree sprawdzi się znakomicie. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba pamiętać o ważnych datach, takich jak choćby termin przeglądu technicznego auta czy opłacenia polisy OC oraz AC. Zamiast tego można się skupić na rozwijaniu firmy.

Wypożyczalnia samochodów carfree.com.pl przychodzi z pomocą również tym osobom, które do swoich wykonawców pragną podjechać luksusowym i prestiżowym pojazdem. Warto również mieć na uwadze, że obecnie wypożyczenie auta nie już zarezerwowane wyłącznie dla bogatych. Ceny oraz całkowite koszty wynajmu znacznie potaniały, a uzależnione są od długości trwania umowy oraz zamówionych udogodnień (jak np. fotelik dziecięcy czy nawigacja). Carfree daje możliwość wypożyczenia auta już pierwszego dnia istnienia firmy, co w przypadku leasingu może być niemożliwe. Płaci się dokładnie tyle, ile samemu się wyznaczyło – jest to bardzo duże udogodnienie z uwagi na to, że jeśli w przyszłym miesiącu firma zacznie generować straty, nie musi wynajmować auta. Dzięki temu przedsiębiorca nie martwi się, czy będzie go stać na spłatę zadłużenia i użytkuje pojazd jedynie w tym momencie, kiedy będzie mu ono potrzebne.

Leasing – czy to opcja dla mnie?

Nie dla wszystkich przedsiębiorców leasing będzie opłacalnym rozwiązaniem. Na początku prowadzenia działalności zazwyczaj nie można sobie pozwolić na duże wydatki, ponieważ firma sama w sobie je generuje (zakup lub wynajem pomieszczeń, konieczność nabycia mebli biurowych, niezbędnych sprzętów czy akcesoriów, zatrudnienie pracowników itd.). Ponadto, aby uzyskać korzystne warunki leasingu, należy prowadzić firmę już jakiś czas i mieć zadowalające przychody – nie jest to zatem dobra opcja dla początkujących przedsiębiorców, którzy zarejestrowali swoją działalność „wczoraj”. Dodatkową wadą jest to, że nie każde auto będzie dostępne w opcji leasingowej. Chociaż w obydwu przypadkach należy terminowo spłacać zobowiązanie, wypożyczenie pojazdu będzie mimo wszystko lepszym rozwiązaniem. Carfree.pl pozwala na wybranie auta z szerokiej gamy dostępnych modeli. Wynajem daje również możliwość wymiany auta na inne po zakończeniu trwania kontraktu.

Wypożyczenie samochodu z Carfee.pl jest bardziej elastycznym rozwiązaniem w porównaniu do klasycznego leasingu przeznaczonego dla przedsiębiorców w okolicach Poznania. Szczególnie na początku kariery biznesowej, gdy potrzeby i możliwości finansowe szybko się zmieniają, rozwiązania dające daleko posuniętą możliwość zmian są cenne. A właśnie do takich opcji zalicza się wypożyczenie samochodu na krótki lub dłuższy termin.

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick