Wypadek na przejeździe kolejowym. Zderzenie pociągu towarowego z osobówką [ZDJĘCIA]

3
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia pociągu towarowego z samochodem osobowy, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Szczurawicach (powiat ostrowski).

Do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem towarowym doszło na przejeździe kolejowym w Szczurawicach (powiat ostrowski). Na miejsce wezwano służby.

– Samochodem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach. Została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia – wyjaśnia kpt. kpt. Tomasz Chmielecki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

AKTUALIZACJA – 09.46

Jak informuje policja, do zderzenia doszło nie na głównym przejeździe w Szczurawicach, ale na bocznym (za fotoradarem w lewo), który nie jest zabezpieczony rogatkami ani sygnalizacją świetlną, a jedynie krzyżem św. Andrzeja. – Obaj kierujący byli trzeźwi. Mężczyzna jadący toyotą został przewieziony do szpitala – podkreśla mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Występują utrudnienia w kursowaniu pociągów. Niektóre zostały opóźnione nawet o kilkadziesiąt minut.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Ja mieszkam w szczurawicach.Wiedziałam ten wypadek jak się obudziłam widziałam przez okno po prostu niebieskie światła mam 2 piętra domu poszłam na górę patrzę przez taras a tu 2 karetki 1 policja i 3 straże . Widziałam również pociąg który stoi ale z daleka pociągu nie widziałam potem powiedziałam to mamie i ona się tutaj dowiedziała strasznie mi żal ale to tego Pana wina niech się rozgląda nie pana co kieruje pociągiem tylko pana niech się rozgląda trochę życzę zdrowia dla wszystkich co oglądali ten wypadek i dla tego pana i dla pana co kieruje pociągiem i pozdrawiam wszystkich . Laura. K rzykos.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick