Wypadek motocyklisty i potrącenie 13-latka. Ranni zabrani do szpitala w Kaliszu i Ostrowie

0
13-letni chłopiec trafił do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, a 26-letni motocyklista do placówki medycznej w Kaliszu - to bilans zdarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich godzin w regionie. Do potrącenia nastolatka doszło w Krotoszynie. Kierowca jednośladu ucierpiał na trasie Masanów-Rososzyca. Czynności w obu sprawach prowadzą lokalni policjanci.

Do potrącenia 13-latka doszło na jednym z przejść dla pieszych w Krotoszynie. Chłopiec przejeżdżając przez pasy został uderzony przez samochód, którym kierowała 19-latka. Chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. – Na miejscu przeprowadzono szkic i oględziny oraz przebadano kierującą oplem pod kątem alkoholu. Kobieta była trzeźwa. Wyjaśniamy szczegóły tego zdarzenia – powiedział cytowany przez portal krotoszynska.pl asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

Z kolei 26-letni motocyklista został ranny w wypadku, do którego doszło w środę wczesnym rankiem. Służby zostały powiadomione o zdarzeniu około godziny 6.00 rano. Doszło do niego w powiecie ostrowskim na trasie Masanów-Rosoczyca. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że zdarzenie miało miejsce podczas wykonywania manewru wyprzedzania. 26-latek stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu – informuje sierż. sztab. Ewa Golińska-Jurasz z KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

26-letni motocyklista jest z powiatu ostrowskiego. Ranny trafił do szpitala w Kaliszu. Na trasie mogą występować utrudnienia w ruchu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick