DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wylicytuj koszulki Kownackiego, Gajosa i Błaszczykowskiego. Karolina czeka na Twoją pomoc

Organizatorzy V Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma zdecydowali się nie tylko przygotować kolejną edycję sportowej rywalizacji, ale także włączyć się w pomoc Karolinie Olejniczak, która walczy z chorobą nowotworową. Sami przekazali część gadżetów, a kolejne dołożyli znani polscy sportowcy. – To pierwszy raz kiedy zdecydowaliśmy się pomóc osobie potrzebującej w ramach organizacji turnieju, ale już wiemy, że nie ostatni. Chcemy w przyszłości kontynuować tę inicjatywę powiedział nam Andrzej Kryjom, jeden z organizatorów V Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Do niedawna można było wylicytować piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego, piłkę retro Lecha Poznań z podpisami całego zespołu i koszulkę reprezentacji Polski z autografem Zbigniewa Bońka. O jakie cenne przedmioty można powalczyć tym razem?

Licytacja zakończy się 10 sierpnia po godz. 23.00. Do tego czasu każdy może powalczyć o koszulki z autografami i wesprzeć walczącą z chorobą nowotworową Karolinę Olejniczak. Po zakończeniu aukcji pojawią się kolejne trzy przedmioty, o które również warto powalczyć.

Voucher na mecz Ligi Mistrzów Manchesteru City z opłaconym pobytem i przelotem dla rodzica z dzieckiem (dziecko do 12. roku życia) przekazany przez Michała Wierzbickiego.
Koszulka reprezentacji Polski z podpisem Kamila Grosickiego oraz fan karta z jego podpisem przekazana przez Marcina Podleckiego z Pogoni Szczecin.
Koszulka Christiana Gytkjaera (Lech Poznań) z podpisami całego zespołu (sezon 2017/18) przekazana przez organizatorów turnieju.

Karolina Olejniczak jest 14-letnią radosną dziewczyną. Do 2 marca 2017 roku prowadziła zwyczajne życie: szkoła, szkoła muzyczna, pływanie, jazda konna, siatkówka, wcześniej capoeira. Uwielbiała spotkania ze znajomymi, wspólne wycieczki rowerowe, jazdę na rolkach. Niestety, 2 marca 2017 roku cały jej świat się zawalił. Diagnoza – medulloblastoma (nowotwór móżdżku). W tym samym dniu operacja w Łodzi w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki”. Po kilku dniach następny zabieg – wszczepienie drenażu zewnętrznego, a później wszczepienie zastawki komorowo-otrzewnowej.

Po operacji Karolina cierpi na niedowład połowiczny lewostronny. Oczopląs poziomy oraz dwojenie obrazu (powikłania pooperacyjne). Po trzech tygodniach neurochirurgicznej walki Karolinę przewieziono do Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Tam przeszła kilka cykli chemii, po których walczyła z powikłaniami. Obecnie poddawana jest chemioterapii podtrzymującej, której również towarzyszą różnego rodzaju powikłania m.in. leukopenia, małopłytkowość, niedokrwistość). Najważniejsze jest jednak to, że rezonans magnetyczny nie wykazał żadnych zmian patologicznych oraz cech odrostu guza. Przed Karoliną jeszcze leczenie onkologiczne oraz rehabilitacja.

Walcząc z chorobą i powikłaniami z nią związanymi, znakomicie poradziła sobie z nauką i zakończyła rok szkolny uzyskując wysoką średnią oraz stypendium im. św. Jana Pawła II na drugie półrocze roku szkolnego 2017/2018. – Z Państwa pomocą szybko odzyska sprawność i niewątpliwie stanie się silniejszym człowiekiem – gorąco wierzą rodzice Karoliny.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz