DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wylicytuj koszulki Gortata, Linettiego i piłkarzy Lecha dla "Żabki"

Julita mogłaby tańczyć ze swoim tatą całymi dniami i nocami, szczególnie do repertuaru Pięknych i Młodych. Ale nie może się przemęczać, tak samo jak przebywać zbyt długo na spacerach. Do szkoły również nie chodzi z rówieśnikami, uczy się w domu. Marzy o zostaniu tancerką lub piosenkarką. Ale jakiś czas temu dziewczynkę zaczęła boleć głowa. Zaniepokojeni rodzice pukali od drzwi do drzwi gabinetów lekarskich i w końcu usłyszeli to, czego najbardziej się bali – Julita choruje, a w jej głowie prawdopodobnie rośnie guz mózgu.

Szybkie podjęcie leczenia i operacja sprawiły, że dziewczynka żyje i na razie ma się dobrze. Ale do dziś nie postawiono ostatecznej diagnozy czym był i czym może być kolejny guz w głowie dziecka. To prawdopodobnie glejak, ale to diagnoza niepotwierdzona. Rodzice siedzą jak na przysłowiowej szpilce i dmuchają na zimne.

Julita po operacji musi o siebie dbać, przeszła na specjalną dietę, regularnie jeździ do klinik na kontrole. Cały czas pobierane są próbki do badań. Każdy wyjazd na kontrolę, każde badanie i specjalna dieta to duże koszty dla rodziców. Już teraz wydali na leczenie ponad 2 tysiące euro, a miesięcznie wydają również kilkaset złotych do nawet momentami kilku tysięcy na opiekę nad Julitką.

Nie czekają do tak zwanej ostatniej chwili. Już teraz zbierają oszczędności na ewentualne kosztowniejsze leczenie swojej najmłodszej córki. Pomagają przyjaciele, sąsiedzi, a nawet i obce osoby. Jedną z najbliższych imprez charytatywnych będzie turniej piłkarski dla Julity w Raszkowie na hali sportowej przy szkole. Rozegrane zostaną mecze amatorskiej piłki halowej, a gratką dla koneserów powinna być licytacja naprawdę wartościowych koszulek piłkarzy i nie tylko. Początek turnieju 2 grudnia o 15:00. Szczegóły w materiale filmowym.

Poniżej podajemy też numery kont, na które cały czas można wpłacać datki na pomoc Julicie. Rodzice podkreślają, że w momencie gdy dalsze leczenie dziewczynki nie będzie konieczne, zebrane kwoty przekażą na konto innej potrzebującej osoby.

Pomóc Julitce można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1174 pomoc dla Julity Żaby”

Wpłaty zagraniczne:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Title: “1174 Help for Julita Zaba”

Aby przekazać 1% podatku dla Julitki:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać “1174 pomoc dla Julity Żaby”

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz