DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wylicytuj gadżety z podpisami gwiazd polskiej piłki, by pomóc Karolinie walczącej z nowotworem

Organizatorzy V Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma postanowili włączyć się w pomoc Karolinie Olejniczak, która walczy z chorobą nowotworową. Nie dość, że sami przekazali piłkarskie gadżety na licytację, to jeszcze poprosili o kolejne znane osoby. Piłkarze i byli sportowcy nie odmówili wsparcia. Teraz wszystkie przedmioty planują wystawić na licytację.

Wśród nich znajdą coś dla siebie nawet najbardziej wybredni fani piłki nożnej. Można bowiem powalczyć m.in. o piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego oraz koszulki z podpisami Zbigniewa Bońka, Kamila Grosickiego, Dawida Kownackiego, a także Voucher na mecz Ligi Mistrzów, w którym wystąpi Manchester City – jedna z najlepszych angielskich drużyn ostatnich lat.

– To pierwszy raz kiedy zdecydowaliśmy się pomóc osobie potrzebującej w ramach organizacji turnieju, ale już wiemy, że nie ostatni. Chcemy w przyszłości kontynuować tę inicjatywę  mówi Andrzej Kryjom, jeden z organizatorów V Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma.

Wkrótce poinformujemy, gdzie i kiedy rozpocznie się licytacja.

Oto pełna lista gadżetów do wylicytowania:
Piłka retro Lecha Poznań z podpisami całego zespołu z sezonu 2017/18 przekazana przez organizatorów Turnieju im. Jerzego Kryjoma.
Voucher na mecz Ligi Mistrzów Manchesteru City z opłaconym pobytem i przelotem dla rodzica z dzieckiem (dziecko do 12. roku życia) przekazany przez Michała Wierzbickiego.
Piłka Nike z podpisem Roberta Lewandowskiego oraz jako bonus piłka z logiem mercedesa przekazana przez Jana i Andrzeja Garcarków, właścicieli firmy Auto Partner J. i A. Garcarek w Ociążu.
Koszulka brata Jakuba Błaszczykowskiego (Dawida) z kosmicznego meczu, który odbył się w Rybniku. Są na niej podpisy Jacka Krzynówka, Tomasza Loski (Górnik Zabrze), Marka Plawgo (mistrza Europy w biegach) oraz Dawida Błaszczykowskiego, a także komiks wydany na 30-lecie grupy Big Cyc z autografami całego zespołu, który grupa przekazała na licytację.
Koszulka reprezentacji Polski z podpisem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka przekazana przez wiceprezesa PZPN-u Andrzeja Padewskiego.
Koszulka reprezentacji Polski z podpisem Kamila Grosickiego oraz fan karta z jego podpisem przekazana przez Marcina Podleckiego z Pogoni Szczecin.
Koszulka Dawida Kownackiego (Sampdoria Genua) z autografem przekazana przez niego.
Koszulka Macieja Gajosa (Lech Poznań) z podpisami całego zespołu (sezon 2017/18) przekazana przez organizatorów turnieju.
Koszulka Christiana Gytkjaer (Lech Poznań) z podpisami całego zespołu (sezon 2017/18) przekazana przez organizatorów turnieju.

Karolina Olejniczak jest 14-letnią radosną dziewczyną. Do 2 marca 2017 roku prowadziła zwyczajne życie: szkoła, szkoła muzyczna, pływanie, jazda konna, siatkówka, wcześniej capoeira. Uwielbiała spotkania ze znajomymi, wspólne wycieczki rowerowe, jazdę na rolkach. Niestety, 2 marca 2017 roku cały jej świat się zawalił. Diagnoza – medulloblastoma (nowotwór móżdżku). W tym samym dniu operacja w Łodzi w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki”. Po kilku dniach następny zabieg – wszczepienie drenażu zewnętrznego, a później wszczepienie zastawki komorowo-otrzewnowej.

Po operacji Karolina cierpi na niedowład połowiczny lewostronny. Oczopląs poziomy oraz dwojenie obrazu (powikłania pooperacyjne). Po trzech tygodniach neurochirurgicznej walki Karolinę przewieziono do Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Tam przeszła kilka cykli chemii, po których walczyła z powikłaniami. Obecnie poddawana jest chemioterapii podtrzymującej, której również towarzyszą różnego rodzaju powikłania m.in. leukopenia, małopłytkowość, niedokrwistość). Najważniejsze jest jednak to, że rezonans magnetyczny nie wykazał żadnych zmian patologicznych oraz cech odrostu guza. Przed Karoliną jeszcze leczenie onkologiczne oraz rehabilitacja.

Walcząc z chorobą i powikłaniami z nią związanymi, znakomicie poradziła sobie z nauką i zakończyła rok szkolny uzyskując wysoką średnią oraz stypendium im. św. Jana Pawła II na drugie półrocze roku szkolnego 2017/2018. – Z Państwa pomocą szybko odzyska sprawność i niewątpliwie stanie się silniejszym człowiekiem – gorąco wierzą rodzice Karoliny.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • L
  lila

  środa, 27 czerwca, 2018

  trzymam kciuki 🙂

  Odpowiedz
 • K
  Kibic

  środa, 27 czerwca, 2018

  Super pomysł życzymy zdrówka Karolinie i wytrwałości Rodzicom ,oraz udanego turnieju

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz