Wykwintna kolacja na rzecz Olka Bzdęgi. Zaproszenia jeszcze są!

1
Olek Bzdęga z Krotoszyna urodził się z nieuleczalną genetyczną chorobę metaboliczną, ma padaczkę lekooporną oraz hipotonię mięśni. Choroba chłopczyka polega na zaburzeniu metabolizmu glicyny w ośrodkowym układzie nerwowym co prowadzi do uszkodzenia mózgu i uniemożliwia prawidłowy rozwój. Aby chłopiec mógł normalnie żyć potrzebne są pieniądze na kosztowną rehabilitację, leki oraz sprzęt. Z pomocą przyszedł Tomasz Ptak z Krotoszyna, który postanowił zorganizować wystawną kolację do przygotowania której zaprosił czołówkę polskich kucharzy. Całkowity dochód z niej zostanie przeznaczony na leczenie Olka.

Tomasz Ptak jest kucharzem w jednej z krotoszyńskich restauracji. Pomysł na pomaganie innym podsunęło mu jego własne życie.

Zaczął szukać. W prasie lokalnej przeczytał o potrzebującym Olku Bzdędze z Krotoszyna. Wpadł na pomysł, aby zorganizować kolację charytatywną. Coś czego jeszcze w tym mieście nie było. Do jej przygotowania zaprosił 12 kucharzy z całej Polski w tym m.in. Michała Gaładyka z Bistro De Paris Michel Moron z Warszawy.

Wyjątkowych potraw smakować będzie 130 osób, gościom przygrywać będzie, także charytatywnie zespół LOREM.

Planowany dochód ponad 13 tysięcy złotych w całości przeznaczony zostanie na leczenie Olka. Kolacja obędzie się w środę 18 lipca. Zaproszenia są jeszcze w sprzedaży, szczegóły znaleźć można na profilu facebookowym kucharza z Krotoszyna Tomasza Ptaka.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick