Wyjeżdżasz na długi weekend? Spodziewaj się kontroli policji

0
Rozpoczyna się długi weekend, a wraz z nim kontrole policji w całym kraju. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać setki policjantów.

Od piątku 27 kwietnia do niedzieli 6 maja policja będzie prowadzić kontrole, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom podróżującym. Funkcjonariusze będą najczęściej widoczni na głównych drogach, drogach wjazdowych do miejscowości turystycznych. Będą także udzielać wskazówek i rad kierującym, a w przypadku tworzenia się korków, upłynniać ruch oraz wytyczać objazdy.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Skupią się także na przestrzeganiu przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Nie zabraknie więc kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości. – Będziemy sprawdzać, czy podróżujący będą jechać z dozwoloną prędkością, używać telefonów komórkowych podczas jazdy, korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz przewozić dzieci w fotelikach bezpieczeństwa – zapewniają funkcjonariusze.

Już teraz mundurowi przestrzegają przed tzw. „nieświadomą nietrzeźwością kierującego”, która jest bardzo groźnym zjawiskiem. Najczęściej występuje następnego dnia po spożyciu alkoholu. Wstając rano można czuć się dobrze i być przekonanym o swojej trzeźwości. Jednak należy mieć na uwadze, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje dobrej dyspozycji do prowadzenia pojazdu. Wtedy warto sprawdzić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu odpowiednim alkomatem. Na przykład jednym z tych, które znajdują się na komisariatach policji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick