Wyjątkowy medal na 100-lecie odzyskania niepodległości. Do nabycia jest tylko 100 sztuk

0
źródło: Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
Mennica Polska wyprodukuje okolicznościowy medal poświęcony udziałowi Radziwiłłów w odzyskaniu niepodległości w latach 1918-1920. Do nabycia będzie jedynie 100 sztuk, a liczba ta ma odzwierciedlać niedawną 100. rocznicę ponownych narodzić Rzeczpospolitej.

Medal ma średnicę 700 mm i został wykonany ze srebrzonego i oksydowanego tombaku. Na awersie znajdują się trzy podobizny członków rodziny Radziwiłłów: Ferdynanda, Janusza oraz Stanisława. Natomiast na rewersie został umieszczony herb rodu Trąby z napisem w otoku: „W stulecie sejmu odrodzonej Rzeczypospolitej 1919-2019. Autorką projektu tego wyjątkowego medalu jest Urszula Walerzak. Będą one do nabycia drogą subskrypcji

Cena tego wyjątkowego medalu bez subskrypcji wynosi 250 zł, a w modelu subskrypcyjnym będzie go można nabyć z 20-procentowym rabatem. Przedpłaty można dokonać do 26 kwietnia w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Cena medalu w subskrypcji:
I rata 98,40 zł
II rata 98,40 zł

Oficjalną premierę medalu zaplanowano na piątek 3 maja. Odbędzie się ona o godz. 16.00 w Cafe Muzeum (Muzeum 3D na parterze ostrowskiego ratusza).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick