DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wydatki związane ze Wszystkimi Świętymi. Jak się kształtowały w tym roku? [WYNIKI SONDY]

Kończy się oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, a więc czas zadumy, wspomnień bliskich, którzy odeszli, odwiedzania ich grobów, zapalania zniczy i upiększania ich miejsc spoczynku kwiatami. Ten świąteczny czas, z jednej strony mija w duchu religijnym, z drugiej jest związany z wydatkami. Jak się okazuje, coraz większymi. Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi, których udzieliliście w sondzie na wlkp24.info.

Zapytaliśmy Was, „jak oceniacie wydatki związane ze Wszystkimi Świętymi?”. Ponad 47% ankietowanych (180 głosów) odpowiedziało, że wydało więcej pieniędzy niż rok temu. Niespełna 17% (64 głosy) wydała porównywalną kwotę, do wydatków z poprzedniego roku. 51 osób, a więc 13,42% wydało mniej niż rok temu. Raptem jedna dziesiąta głosujących (39 osób). Ani złotówki nie wydało niewiele ponad 12% głosujących (46 osób).

Odczyt z czujników powietrza zainstalowanych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego możecie znaleźć na naszej stronie pod tym adresem.

Jak oceniasz wydatki związane ze Wszystkimi Świętymi?

Wydałem/am więcej niż rok temu – 47,37% (180 głosów)
Wydałem/am porównywalnie do poprzedniego roku – 16,84% (64 głosów)
Wydałem/am mniej niż rok temu – 13,42% (51 głosów)
Nie zauważyłem/am różnicy – 10,26% (39 głosów)
Nie wydałem/am ani złotówki – 12,11% (46 głosów)
Głosowało 380 osób

Napiszcie w komentarzach, co – z Waszej perspektywy – było przyczyną takich, a nie innych wydatków związanych ze Wszystkimi Świętymi w tym roku.

Zapraszamy do udziału w kolejnej sondzie. Tym razem pytamy Was o dolegliwości związane ze smogiem. Sezon grzewczy właśnie się rozpoczyna i coraz częściej mieszkańcy spoglądają na czujniki powietrza.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • M
  myślący

  poniedziałek, 8 listopada, 2021

  0 złotych, na cmentarz pójdę bez klerowej okazji.

  Odpowiedz
 • H
  Hanna

  wtorek, 9 listopada, 2021

  Po co stawia się na pomniku kilka kwiatów (różnokolorowych) w doniczkach + kwiaty (różnokolorowe) w wazonach + kilkanaście zniczy (wielkich jak wieżowce i brzydkich jak noc)? Co powoduje ten nadmiar i przy okazji pstrokatą brzydotę i chaos na grobach? Pycha? Im więcej, tym bardziej widać, że kochamy tych co zmarli? Co by ludzie powiedzieli, gdybyśmy postawili mniej? Brak poczucia estetyki? Chyba wszystkie te czynniki tu działają. I tym sposobem groby wyglądają jak jarmarczne stoiska.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz