DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wydatki na Wszystkich Świętych. Zaciskaliście pasa? [WYNIKI SONDY]

W czasach szalejącej inflacji i drożyzny nawet przygotowania do Wszystkich Świętych wiążą się z wyrzeczeniami. Przekonali się o tym Polacy chcąc przystroić groby bliskich. Tegoroczne zakupy przed 1 listopada – jeśli ktoś nie zdecydował się na ograniczenie wydatków – to zwiększone koszty w porównaniu z poprzednimi latami. Szacunkowa inflacja w Polsce według Głównego Urzędu Statystycznego wyniosła w październiku 17,9%. To oznacza, że drożyzna „zjada” w ciągu roku dwie miesięczne pensje. Wynik ten jest średnią, a w związku z tym w poszczególnych branżach wzrost cen w porównaniu rok do roku mógł być wyższy.

Pod koniec października zapytaliśmy Was w sondzie na wlkp24.info „czy zamierzacie ograniczyć wydatki związane z dniem Wszystkich Świętych. Niemal połowa ankietowanych odpowiedziała, że „na pewno ograniczy wydatki”.

Ponad 22% głosujących zadeklarowało natomiast, że zamierza wydać na przystrojenie grobów tyle samo, co rok wcześniej. Niemal taka sama liczba osób stwierdziła, że postara się wydać mniej (20%).

Najmniej osób, spośród tych, którzy wzięli udział w naszej sondzie, zdecydowało, że w tym roku zrezygnuje z zakupów związanych ze Wszystkimi Świętymi.

Czy zamierzasz ograniczyć wydatki związane z dniem Wszystkich Świętych?
Nie. Zamierzam wydać tyle, co rok temu – 22,77% (74 głosy)
Postaram się wydać mniej – 20,31% (66 głosów)
Na pewno ograniczę wydatki – 44,92% (146 głosów)
W ogóle zrezygnowałem/zrezygnowałam z zakupów – 12,00% (39 głosów)

Oddano 325 głosów

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz