DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Świat Jolanty Chowańskiej w Wieży Ciśnień

Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Jolanty Chowańskiej „Mój świat”. Ekspozycja wpisana jest w 4. Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, począwszy od 2003 roku, organizowały konkurs fotograficzny „Moja Wielkopolska”, poprzez który starały się zachęcać fotografujących do dokumentowania życia regionu we wszystkich jego przejawach. Idea konkursu, polegająca na nobilitowaniu prowincji poprzez jej fotograficzne eksplorowanie, była szczególnie bliska Ireneuszowi Zjeżdżałce.

Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki jest organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przeglądem twórczości wielkopolskich fotografów. Przegląd realizowany jest na kilku poziomach zaawansowania, a w jego ramach odbywają się działania edukacyjne, konkursy i wystawy fotograficzne podejmujące tematykę naszego regionu. Do współorganizacji Festiwalu WBPiCAK zaprasza wielkopolskie instytucje kultury i organizacje pozarządowe, które co dwa lata, w drugiej połowie października, samodzielnie przeprowadzają na swoim terenie projekty fotograficzne wpisujące się programowo w ideę Festiwalu.

Jolanta Chowańska to Absolwentka Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Od roku 2010 jest prezesem Stowarzyszenia Fotograficznego „Poza Kadrem” w Kaliszu. Jest dwukrotną laureatką pierwszego miejsca w konkursie fotografii „W Obiektywie” (OKP Wieża Ciśnień, Kalisz) oraz amatorką fotografii klasycznej czarno-białej.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 12 pażdziernika 2018, o godzinie 18.00.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz