DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Gardenia - Stowarzyszenie Kółko i Krzyżyk / Teatr Polska 2018

Termin: Od: 12-10-2018, 19:00
Do: 12-10-2018, 20:00
Kategoria:teatr
Organizator:Krotoszyński Ośrodek Kultury / KOK, 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej 18, 63-700 Krotoszyn
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Trwa kolejna teatralna jesień z programem Teatr Polska w Krotoszynie. W tym roku Teatr Polska obchodzi okrągły jubileusz, jest to już 10 edycja programu a jednocześnie 10 edycja w Krotoszynie, ponieważ jesteśmy w programie od samego początku. Widzowie w 70 miastach i miasteczkach w całej Polsce przez trzy miesiące trwania programu będą mogli obejrzeć 20 wybranych przez Organizatora z nadesłanych zgłoszeń spektakli teatralnych. Krotoszyńscy miłośnicy teatru w tym roku obejrzą osiem spektakli teatralnych z czego dwa przeznaczone będą przede wszystkim dla widzów młodych i bardzo młodych.

Bilety na wszystkie spektakle już do kupienia w kasach Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i Kina 3D Przedwiośnie oraz online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl Zachęcamy do wcześniejszego nabywania biletów, z uwagi na to, że na część spektakli w sprzedaży jest ograniczona liczba miejscówek.

Program TEATR POLSKA.

Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Komitet Organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej. Pokazy spektakli w ramach programu będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2018 roku. Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy na czwarty spektakl „Gardenia” Stowarzyszenia Kółko i Krzyżyk z Warszawy, spektakl odbędzie się w piątek 12 października br. o godz. 19:00 w sali Kina 3D Przedwiośnie. Bilety w cenie 15 zł można kupić w kasie KOK, kasie kina oraz online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl

O spektaklu

Portret czterech kobiet z jednej krakowskiej rodziny. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – alkoholowy nałóg. Temat przekazywanych w sztafecie pokoleń uzależnień posłużył autorce do stworzenia obrazu społeczeństwa od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego. To sztuka nie tylko o społecznej pladze alkoholizmu. To okrutne w swym realizmie zaprzeczenie romantycznej wizji kobiety, jako bogini ogniska domowego i strażniczki narodowych wartości.

Spektakl opowiada o problemie, który może dotknąć lub już dotyka wielu widzów. Jest kierowany zarówno do osób młodszych, bez względu na status społeczny czy zawodowy. Tzw. HFA (High-Functioning Alcoholic) to często kobiety sukcesu, prawniczki, lekarki. W ukryciu popijają zarówno gospodynie domowe, jak i celebrytki.

Przedstawienie ma częściowo charakter profilaktyczny, a nawet terapeutyczny. Stawiamy pytania o „dziedziczenie” alkoholizmu i zachowań psychopatologicznych, a przede wszystkim o stereotyp Matki – Polki. Jak zmienia się ten wizerunek, kiedy na jaw wychodzą słabości i traumy? Jak „przepracować” poczucie winy czy odrzucenia?

OBSADA:

Aneta Todorczuk-Perchuć (Kobieta I)

Agnieszka Przepiórska (Kbieta II)

Magdalena Górska (Kobieta III)

Hanna Konarowska (Kobieta IV)

REALIZACJA:

Reżyseria: Wojciech Urbański

Autorka tekstu: Elżbieta Chowaniec

Scenografia i kostiumy: Wojciech Urbański

Dramaturgia: Wojciech Urbański

Muzyka: Natalia Babińska

Światło: Paulina Góral.

czas trwania: 60 minut

grupa wiekowa: dorośli

data premiery: 3 marca 2018

miejsce premiery: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz