Wydał singiel, chce podbić Warszawę. Oskar Berliński śpiewa o ekologii

0
Oskar Berliński ma dopiero 13 lat, a już na koncie sukcesy wokalne i teatralne. Bierze udział w przedstawieniu teatralnym w warszawskim teatrze Buffo, dubbinguje bajki i seriale dla najmłodszych. Teraz wydał debiutancki singiel, do którego nagrał teledysk na ostrowskiej kładce nad torami. Piosenka pt. "Dzisiejszy świat" opowiada o ekologii i dbaniu o własny kawałek świata.

Skąd pomysł na ekologiczną tematykę piosenki i podobny klimat teledysku? Oskar Berliński, młody wokalista z Ostrowa Wielkopolskiego uważa, że piosenki o miłości są dla niego jeszcze poza merytorycznym zasięgiem, a chciał być wiarygodny w tym, co śpiewa.    – Piosenka jest o ekologii, o przyrodzie. Mówi też o tym, żeby skupić się na swoim kawałku ziemi, żeby chociaż swój kawałek ziemi posprzątać. Nie chodzi o całą planetę. Bo też każdy mówi, że – o kurczę – ja tam nic nie zmienię w przyrodzie, nawet w ekologii… tak na prawdę, jak zmieni się tylko swój kawałek wokół siebie, można zmienić na prawdę dużo – tłumaczy Oskar Berliński.

Utwór stworzyli ostrowianie. Tekst do piosenki pt. „Dzisiejszy świat” napisała Renata Pacyna, muzykę – Marek Raczycki, który był jednocześnie odpowiedzialny za powstanie teledysku. A ten został nagrany na ostrowskiej kładce nad torami kolejowymi oraz w lesie. Tam do utworu Oskara zatańczyła jego kuzynka Oliwia. – Bardzo mnie zaskoczyła ta propozycja, ponieważ nie byłam świadoma tego, ale bardzo mi się fajnie pracowało i cieszę się, że zostałam zaproszona przez mojego kuzyna, czyli Oskara i traktuję to na razie jako przygodę na sam początek – mówi Oliwia Koziarska.

Oskar ma ogromne wsparcie nie tylko w rodzinie, ale też wśród trenerów wokalnych, którzy pracują z nim na co dzień. – Jest to młody wokalista, artysta, który uważam, że ma niesamowitą wrażliwość i finezję i niezwykły przekaz. Pewne rzeczy techniczne zawsze można wypracować, natomiast przekaz albo się ma, albo się go nie ma. Oskar jest tym wyjątkowym człowiekiem, który śpiewa piękną emocją i ona rezonuje na ludzi – tłumaczy Małgorzata Szarek, wokalistka i trenerka wokalna Oskara.

Śpiew to nie jedyna pasja Oskara. 13-latek gra na dziecięcej scenie teatru Buffo w Warszawie. Próbuje też swoich sił w dubbingu. A to wiąże się z częstymi wyjazdami do stolicy, dlatego też rodzina myśli o przeprowadzce do Warszawy. Wszystko w związku z rozwojem kariery Oskara. To skróci czas dojazdów na próby i spektakle, ale też otworzy przed chłopcem kolejne drzwi. – To jest ogromne wyzwanie, ale jeśli ja słyszę takie słowa właśnie od pani Grażyny Łobaszewskiej, obecnie od pani Małgorzaty Szarek, wcześniej też od wybitnych paru innych postaci, również na dubbingu, że Oskar ma szansę, że ma potencjał, że czuje to, że ja mam pomyśleć o tym i mam im przysiąc, że będę pomagać Oskarowi się rozwijać, to wszystko robię ku temu, żeby właśnie mu pomóc – mówi Katarzyna Berlińska, mama Oskara.

Marzeniem chłopca jest kariera w show biznesie i bycie rozpoznawalnym. Pierwsze kroki w tym kierunku już zostały poczynione. Młody ostrowianin ma zamiar podbić Warszawę.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick