Wydał lek 10-krotnie silniejszy. Kobieta nie żyje

0
Nie żyje kobieta, która zażyła lek wydany jej w aptece. Do tragedii doszło w Jarocinie. Okazuje się, że doszło do fatalnej pomyłki, a kobiecie otrzymała lek dziesięć razy silniejszy niż był przepisany na recepcie. Sprawę bada policja oraz Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Poznaniu.

Do tragedii doszło na początku listopada. Rodzina kobiety chorującej na nowotwór, przyszła do apteki wykupić receptę. Lek wydał jej pracownik nie posiadający odpowiednich do tego uprawnień – był technikiem farmacji, a nie magistrem. Okazało się, że dawka, jaką otrzymała kobieta, była dziesięć razy silniejsza niż ta przepisana na recepcie.

Kobieta zmarła kilkadziesiąt godzin po zażyciu leku. Zlecona została kontrola apteki, ale nie mogła ona się odbyć, ponieważ właściciel 16 listopada zawiesił swoją działalność.

Jak udało nam się dowiedzieć, 3 stycznia apteka wznowiła działalność i w tej chwili trwa kontrola. Ze wstępnych ustaleń wiemy, że zwolnionych zostało dwóch pracowników: technik farmaceuta oraz kierowniczka apteki.

Do tematu będziemy jeszcze wracać.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick