Wyczyszczą zbiornik i… posprzątają nadleśnictwo

0
Nadchodzi wielkie sprzątanie zbiornika w Szałem oraz Nadleśnictwa Antonin. Akcje oczyszczania tych terenów są prowadzone od kilku lat i cieszą się stałym zainteresowaniem. Czy w tym roku także zostaną zebrane worki pełne śmieci? A może przez ostatnie miesiące użytkownicy tych terenów nie zaśmiecili ich tak mocno, jak w poprzednich latach?

Po raz kolejny odbędzie się akcja sprzątania zbiornika w Szałem. Tym razem zaplanowano ją na 13 kwietnia od 10.00 do 14.00. Poprzednie edycje oczyszczania akwenu zakończyły się dużym sukcesem i zebraniem wielu worków z odpadami, które zalegały na brzegu i w wodzie. Dlatego zdecydowano się powtórzyć akcję. Słychać głosy, że zbiornik powinien przejść rekultywację, ale aby mogło do tego dojść, muszą porozumieć się władze Kalisza i Opatówka.

To jednak nie jedyna akcja sprzątania, która ma się odbyć w najbliższym czasie. Kolejna ma dotyczyć oczyszczania Nadleśnictwa Antonin i odbędzie się w dniach od 8 do 17 kwietnia. Akcja została zainicjowana w 2016 roku i – zdaniem leśników – ma być „lekcją poszanowania środowiska”. Mimo obowiązkowej wywozu odpadów z terenu naszych posesji, niektórzy nadal wyrzucają śmieci do lasów. „Chcemy promować prawidłowe zachowanie w lasach, prowadzić edukację odpadową oraz zainicjować działania, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na otaczającą przyrodę” – czytamy w komunikacie zachęcającym do wzięcia udziału w akcji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick