DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wycofanie Stali z rozgrywek raczej przesądzone

Sama rywalizacja i wynik spotkania w tym dniu zszedł jednak na dalszy plan. Tego dnia urząd miasta Ostrowa ogłosił wysokość dotacji publicznych pieniędzy dla klubów sportowych w mieście. To właśnie od jej wysokości dalsze funkcjonowania drużyny uzależniała prezes KS Stal Krystiana Drozd. Klub otrzymał 50 tysięcy złotych. – To za mało – uważa prezes. 

Wycofanie drużyny z 2 ligowych rozgrywek jest już raczej przesądzone.

Napisz do autora

Komentarze (66)
 • S
  Sebastian

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Nikogo już to nie interesuje.

  Odpowiedz
 • P
  Paweł

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Wiecznie mało pieniędzy

  Odpowiedz
 • D
  dg7

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  a kto spłaci długi?

  Odpowiedz
 • K
  kibic

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  No a tak Pani Klimek obiecywała że sport sport a tu trzeba spłacać długi kampanijne………….i kasy brak

  Odpowiedz
 • M
  mati

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Pani Drozd nawet 500 tys to byłoby malo

  Odpowiedz
 • J
  Janina

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Dlaczego miasto ma spłacać dług tej pani?

  Odpowiedz
 • J
  Janina

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Zapomniałam. Pani Drozd zadłużony klub przecież zostawiła i zakłada nowy. Mój błąd.

  Odpowiedz
 • V
  Viola

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Kończ kobieto, wstydu oszczędź!!!

  Odpowiedz
 • G
  Gość

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Pani Prezydent będzie bardzo mądrą kobietą jeśli nie ulegnie prośbom Pani Prezes. Osoba która od lat mając dostęp do pieniędzy miejskich wygenerowana przez lata tylko gigantyczny dług nie może ani nie ma prawa prosić o jeszcze, jeszcze, jeszcze. Jak w każdej działalności zaufanie do Prezesa ocenia się na podstawie wynikow finansowych Spółki którą kieruje.

  Odpowiedz
 • S
  Szakal

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Po pierwsze pani prezydent nie jest dysponentem środków na sport ,po drugie nie pani prezydent zadłużyła klub ,po trzecie nikt nie będzie wywierał presji na pani prezydent że ma coś dać ,a może pani prezydent ma jeszcze rzucać trójki bo to dobre porównanie do całej sytuacji .

  Odpowiedz
 • P
  Piesek

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Ciekawe ilu z tych szczekających osób tutaj wie cokolwiek o sprawie? Jakieś fakty, opinie?czy tylko z tego co media piszą? Pan Karasiński sobie przeszedł na drugą stronę bo ekstraklasa , wszystko robić byle na ks było a wszyscy jak jeden mąż w to wierzą… Nie wiem kto i ile potrzebuje ale patrząc że bm co roku dostaje inną kasę, chociaż są ciągle w jednej i tej samej lidze to trochę dziwny ten podział… A gdzie wspieranie sportowców z ostrowa?… Kiedy przestaniemy dawać obcemu do kieszeni a wyciągać z naszych?

  Odpowiedz
 • Z
  zorro

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Szanowna pani Prezes a może już nie Prezes. Nikt tego nie wie.
  Informuję panią, że w Ostrowie jest wielu zawodników którzy zagrają w drugiej lidze za przysłowiowa dietę. Dietę która na mecz wyniesie 20 zł/zawodnika. Co daje nam 240 zł/drużynę na jeden mecz. Są to zawodnicy którzy grają w KS Stal, juniorzy i juniorzy starsi. Można tych chłopaków uzupełnić o zawodników z Kasprowiczanki. Mamy wtedy drużynę za 6000 zł/sezon. Szkolimy młodzież ogrywamy młodzież i może kiedyś ktoś z tych zawodników się wybije aby godnie reprezentować Ostrów. KS Stal nie powinna mieć wygórowanych ambicji dotyczących awansów do wyższych lig. Nie powinna zatrudniać zawodników którzy zarabiają po kilka tysięcy złotych. Powinna skoncentrować się na szkoleniu młodzieży. Za chwilę dojdzie do faktu, że w drużynie KS Stal junior starszy nie będzie miał kto grać. A klub wciąż ma chore ambicje o awans i grę w lidze na którą trzeba wyłożyć 3 razy tyle co na druga ligę.
  Mamy w Ostrowie utalentowana młodzież która w Polsce zajmuję wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski, mamy trenerów. Więc po co budować drużynę za klika tysięcy na miesiąc na którą nie stać KS Stal???

  Odpowiedz
 • J
  ja

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Szlak mnie trafia ta kobieta jest bezczelna , niezapłacony prąd na K1 i inne długi i niech mi tu rodzinka nie pisze że tak nie jest . BO TO JEST PRAWDA KTÓRA WYJDZIE NA JAW !!!!!!!!!!!!!!! DOSTAŁA 50 000 zł. mało i szantaż jak nie dostane jeszcze 30 000 zł to nie ma drużyny to jest jakaś kpina ! Mam taką prośbę do Pani Prezydent proszę o zabranie tych pieniążków póki czas i rozdać na młodych sportowców wiele ludzi to doceni . Niech Pani Prezes szuka sponsorów a nie szantaż !

  Odpowiedz
 • J
  ja

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Bo jej się należy bo klub z tradycjami , ale jakby dzielili za tradycje to TP OSTROVIA 1909 (PANI ZOBACZY DATE POWSTANIA KLUBU) mogła by spokojnie spać . A NIE SŁYSZAŁEM JESZCZE ABY PAN PREZES KWIECIEŃ PŁAKAŁ CO MIESIĄC PRZED TV ŻE JEMU SIĘ NALEŻY . TA KOBIETA JEST NIEREFORMOWALNA

  Odpowiedz
 • JK
  Jarek Koniarek

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Marcin Dymała nie chce wracać do Ostrowa, wszędzie dobrze byle nie w Stali. Grzegorz Małecki dostaje temperatury na myśl o rodzinie Czaja Drozd. Krzysiu Chmielarz i Spławik i Hybiak omijają klub szerokim łukiem. Tacy o to wychowankowie, którzy czują zgorszenie na myśl o macierzystym klubie. Dziękujemy pani Black Mamba!

  Odpowiedz
 • K
  kibic

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Pazeronosc pani Drozd nie zna granic !! jedyne co potrafi robić to zadluzac klub żeby do kieszeni odpowiednią kwotę włożyć ! zamiast powiedzieć dziękuję – narzeka ze ma za mało ! spalić ja na stosie !

  Odpowiedz
 • KS
  KS Stal

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Może ktos tu podpisze się z imienia i nazwiska?? A może ktos nie usłyszał ze cały pierwsza rundę KS Stal zagrał bez miejskiej złotówki? A może ktos nie słyszał, że KS Stal dostał na druga ligę na cały poprzedni rok 60 tys prawie o połowę mniej niz inne kluby? Może Zorro nie słyszałeś, że nie można uzupełnić drużyny zawodnikami z Kasprowiczanki bo nie chcieliście podpisać umowy o współpracy bo tak jak One time w stosunku do Ostrovii tak wy wobec Stali ustawiliście sie „okoniem” i umówiliście się z BM SLAM na finansowanie ( co podobno skończyło się fiaskiem bo BM SLAM nie dał wam pieniędzy). Do Ja jak kiedyś poprowadzisz klub będziesz robił wyniki sportowe i ogarniesz wszystkie opłaty z najdroższą halę w mieście łącznie to przyjdź i powiedz jak to sie robi. Stal chętnie skorzysta z twojej wiedzy. KS Stal nikogo nie szantażuje tylko walczy o uczciwy podział środków i nikomu nie zabrania robić tego samego. Wiadomo , że tu pisze albo konkurencja ( która dostała dużo więcej kasy) albo koledzy p. prezydent którzy robią wszystko by pomóc zaorać klub w imię miłości do niego. tak na prawdę ten klub obchodzi zawodników którzy w nim grają i kibiców którzy nam kibicują. Jesteśmy wrzodem na d..e władzom miasta co pokazał dzisiejszy drugi podział pieniędzy. W zeszłym roku 50 tyś na szkolenie juniora w tym roku 25 tyś wiedząc , że zakwalifikowaliśmy się do ćwiercfinałów MP. Zorro czy tam Marek jak ci na imię… co Cie obchodzi jaka drużynę zbudowaliśmy, skąd wiesz ile zarabiają nasi zawodnicy? No chyba , że wiedzę kłamliwą czerpiesz z profilu facebookowego Bartosza Karasińskiego który na swoim profilu pisał, że Wojtek Żurawski zarabiał u nas w tym sezonie 10 tyś złotych. To kłamstwo i to na dodatek bezczelne. Jeśli tutaj piszą oburzeni wprowadzeni w błąd to możemy to zrozumieć bo przy środkach finansowych jakimi dysponują wrogowie Stali nie jest trudno wygenerować takie wredne kłamstwa. Nikogo nie zastanawia, skąd taka nagonka? Nikt się nie zastanawia dlaczego tak szczuje się na Stal?? Wniosek o pieniądze na koszykówkę złożył KS Stal Kosz, a na lekkąatletykę KS STAL LA . Oba niezależne kluby będą prowadziły działalność sportową. Szakal.. p prezydent Klimek jest dysponentem pieniędzy na sport ( i nie pisz ze tak nie jest bo to kłamstwo) i nikt z KS Stal nie prosi ją o pomoc w spłacie niczego tylko oczekuje na uczciwe dofinansowanie sportu.

  Odpowiedz
 • O
  OSTROWIANIN

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  ZAORAĆ I BEDZIE SPOKÓJ 🙂

  Odpowiedz
 • R
  Rozsądek

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  KS Stal liczycie na uczciwe dofinansowanie sportu, ok. Wnioskujecie o środki publiczne więc musicie liczyć się z tym, że podatnik główny sponsor tych środków ma prawo wyrażać swoje opinie nawet jeśli są one najbardziej dla Was niewygodne. Z tego co czytam w komentarzach wspomniany podatnik w 90% wyraził swoje rozczarowanie Waszą działalnością i umiejętnościa gospodarowania przyznawanych przez miasto środków. Piszecie, że chętnie skorzystacie z pomocy kogoś kto ogarnie umiejętne gospodarowanie czyli sami przyznajecie, że to wasza słabość. Pani Prezes czas na złożenie samokrytyki a nie obwinianie i szukanie winnych swoich złych rządów.

  Odpowiedz
 • C
  C-5

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Jakoś dziwnym trafem nie mogę odpowiedzieć bezpośrednio… „dla pamięci ” Więc teraz odpisuję Zostaw w św . spokoju A. Kowalczyka On nie miał nic wspólnego z prezes Drozd . Jeszcze jedno … to do jakiego stanu doprowadziła obecna P. Prezes klubu Stal to jej poprzedniczka św, pamięci P. I. KACZMAREK …chyba się w grobie …przewraca . P.S. nie piszę tego złośliwie !!!

  Odpowiedz
 • C
  C-5

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Jeszcze jedno jeśli klub Stal z P. Drozd na czele jako Prezes otrzymał te 50tyś …to pewnie już ich nie ….ma . Ubolewam ale tylko nad klubem !

  Odpowiedz
 • N
  Nel

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  KS Stal to była również lekkoatletyka, która ma wspaniełae wyniki, dzieci cwiczyły w kiepskich warunkach bo n ie było dla nich miejsca na sali nawet jak było zimno bo wtedy sale wynajmowało sie prywatnie dla jakis ludzi przychodzących sobie pograć, trenerzy za darmo to robili bo to ich pasja. Z każdej strony mozna by znalezc powody ze cos było nie tak , ale lekkoatletyka przetrwa bo tam jes mądrośc , siła, praca, uczciwośc i przyjażń , to co stworzyli trenerzy jest ponad to wszystko. Wiec GRATULACJE dla TRENERÓW i ZAWODNIKÓW KS Stal LA , sport uczciwy i praca ciezka jest dla Was wazniejszy niz jakies przepychanki. Robicie swoja prace wspaniale Pamiętajcie : NIE BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI ROBIĄC RZECZY INNE NIŻ TE W KTÓRE WIERZYMY 🙂

  Odpowiedz
 • N
  Nel

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Co do KS Stal LA nie ma wątpliwości że jest już niezależnym klubem ( naszczęście 60 zawodników młodzięż i dzieci może robić swoje dalej ) , ale co do KS Stal Koch nie jestem pewna , bo zależność jest duża.

  Odpowiedz
 • M
  Marych

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  A może KS STAL wyjaśni jakie jest obecnie zadłużenie klubu.

  Odpowiedz
 • M
  maniek

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  czy dług KS Stal jest jeszcze bezpieczny pani Drozd?

  Odpowiedz
 • J
  Ja

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Co za prostactwo wszędzie nie popłacone i się rzucają. Chcecie dowód to macie ktoś chciał coś zorganizować na k1 ale problem z energetyką prądem czy jak nie zapłacone . Dajcie już spokój bo ludzie was znienawidzą . Chyba że po dotacji zapłacone to zawsze można pokazać skan w komentarzach i przeprosze pozdrawiam

  Odpowiedz
 • B
  bolo

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Nie rezygnuje bo jest kasa do przekrecenia

  Odpowiedz
 • G
  Gość

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Pani Prezes krótko i na temat pora ze sceny zejść albo inaczej zlesc ???

  Odpowiedz
 • A
  abc

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Grosz nie śmierdzi

  Odpowiedz
 • P
  Piniondze

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Nie patrząc na te przepychanki… Podział pieniędzy na wszystkie dyscypliny to pomyłka… Gdzi tu logika?gdzie stawianie na ostrów? Co roku pieniądze inne chociaż kluby na tym samym poziomie… Od czego zależy że bm co roku dostaje albo 100tys mniej albo więcej?

  Odpowiedz
 • B
  balonost

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  A może ktoś zauważy , że w Ostrowie jest nie tyko koszykówka i żużel? Co z innymi dyscyplinami? Pozdrawiam Wszystkich .

  Odpowiedz
 • S
  stal4ever

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Szkoda to jest jak krowa nasra do studni bo ani gó**a ani wody… Nigdy nie byłem prezesem klubu sportowego i pewnie nigdy nie będę ale zalic się publicznie (jako prezes) że wredne miasto nie chce dać pieniędzy i przez to musimy ogłosić upadłość jest żałosne! Dziwne że jakoś inne kluby nie płaczą że dostali za mało… Jestem ciekaw ile pieniędzy za wynajem hali na Kusocińskiego trafiło do kasy klubu a z tego co wiem to nie ma wolnego wieczoru (w tygodniu). Jestem też ciekaw jaka pensje dostaje trener oraz Pani prezes. Cała ta akcja ze sprzedażą K1 itd śmierdzi wałkiem na kilometr (i tu akurat nie zwalam całej winy na Pania KD) ale faktem jest że gdyby nie zadłużenie to może o sprzedaży K1 nie było by mowy. Jeśli chodzi o kwestie dogadania odstępnego od umowy na użytkowanie hali jestem po stronie Pani Krystiany. Ok dobro koszykówki w Ostrowie powinno być na pierwszym miejscu jednak jako prezes KS trzeba dbać o finanse klubu i nie dać się zrobić w balona. Tylko o finanse klubu trzeba było dbać wcześniej…

  Odpowiedz
 • P
  Paganini

  czwartek, 11 stycznia, 2018

  Wielki szacun dla rodziny Walczakow, ktorzy wreszcie zdecydowali sie odciac od Rodzinnego Klubu Sportowego! Inaczej, pani prezes wzielaby koszykarzy ktorzy musieliby zaglosowac za upadkiem sekcji, tak jak to bylo ze sztangistami… Pan Andrzej Kowalczyk wygenerowal dlug dwoch milionow przez dziesiec lat gry w ekstraklasie, w momencie kiedy zespol zdobywal medale i w momencie kiedy utrzymanie zespolu bylo 10 albo 20 razy wyzsze niz polamatorskie granie w drugiej lidze. Szantaz szantaz jeszcze raz szantaz… Karasinki klamie wszyscy klamia, Zurawski gral za 1,5 tysiaca zlotych? nie wiem co gorsze, ze tak taniego zawodnika nie udalo sie zatrzymac? Aha i skoro mikolaj czaja jest tak wybitnym szkoleniowcem, drugim po Kowalczyku, dlaczego nie pojdzie za pieniadzem i kariera w Polske? Bo wiadomo ze sobie nie poradzi. Smutny koniec KS Stal 1947…

  Odpowiedz
 • C
  ciekawski

  piątek, 12 stycznia, 2018

  A może ktoś wyjaśni jakie jest obecnie zadłużenie BM SLAM , KPR Ostrovia, Miasta i Wagonu EKK? Chciałbym jeszcze wiedzieć jakiego koloru gacie noszą urzednicy w mieście a jakiego w powiecie z podziałem na facetów i kobitki. No i w ogóle czy jakiekolwiek gacie noszą.

  Odpowiedz
 • KKS
  kibic KS STAL

  piątek, 12 stycznia, 2018

  Klub KS Stal należy ratować ale najpierw wybory nowego zarządu , później audyt i dalej praca aby nie upadł.

  Odpowiedz
 • AJP
  Anty jeba.. pis

  piątek, 12 stycznia, 2018

  A było głosować na ten zje… PiS? Teraz kasa idzie na kościół i urzedasow oraz polityków. Podziękujcie Kaczyńskiemu

  Odpowiedz
 • M
  Mateusz

  piątek, 12 stycznia, 2018

  Zero złotych na sport zawodowy!
  Czy to tak trudno zroumieć? Miasto niech zapewni Halę i Stadion
  Wsparcie finansowe do poziomu juniora i ewentualnie stypendium sportowe tylko dla wychowanków grających w klubach na poziomie zawodowym. Koniec z rozdawnictwem miejskich (naszych) pieniędzy. Wolę mieć chodnik a jak chcę iść oglądać mecz płacę za bilet i w ten sposób wspomagam sport.
  W Słupsku właśnie klub kończy działaność i też próbował wyciągnąć $$ od miasta. Nie udało się.

  Odpowiedz
 • K
  kibic

  piątek, 12 stycznia, 2018

  Powiem tak. Nie powinno być sponsorowania tych klubów profesjonalnych,nawet ich rezerw itp. Jedynie MŁODZIEŻ I DZIECI bo oni to robią z pasji, z chęci prowadzenia zdrowego trybu życia. Emeryty koszykarskie co do nas przyjeżdzają grać,czy żużlowcy to profesjonaliści,którzy nie biorą małych pieniędzy. Gdzie indziej już jakoś kluby(nie wszystkie) potrafią sobie uzbierać budżet,nawet mały,ale potrafią i grają swoimi zawodnikami. Ok,nie będzie tego samego poziomu,ale można powiedzieć że mamy swoich,którzy grają z sercem,oddadzą ostatnie resztki sił za swój klub,a nie przyjedzie obcy,który ma w pompie czy wygra czy nie,ale ma zapłacone(i to nie dużo). A jak prezes sobie nie radzi,bo ma długi…w firmie już dawno by poleciał,bo w naszym mieście każdy chce być PREZESEM. Dobrze że lekkoatletyka się odłączyła,bo sami sobie poradzą o niebo lepiej.Są tam super ludzie,dla których Królowa Sportu jest poprostu częścią życia,pasją i to co robią należy doceniać i dofinansowywać,bo mimo iż ludzie pakują tam na treningi i ośrodki ze swojej kieszeni,mamy sukcesy!! i to naprawdę za nie duże pieniądze!! i też jeżdża po kraju na zawody,nikt nie płacze,ale ZACISKAJĄ zęby i robią swoje.
  Ukłon z mojej strony dla wszystkich,którzy nie marudzą na sesjach,w tV ale WALCZĄ o byt.

  Odpowiedz
 • J
  jarus

  piątek, 12 stycznia, 2018

  tak wygladaja rzady usraj i PłO

  Odpowiedz
 • E
  Eustachy

  piątek, 12 stycznia, 2018

  Nie jestem kibicem, wręcz przeciwnie, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, po przeczytaniu lawiny komentarzy, że coś mi to przypomina… Ostatnie wybory i pisowskie trolle, które były opłacane przez zwyciezców. Czyżby historia lubiła się powtarzać?
  Jak pomyślę ile ubyło już z 400.000 zł dotacji na trollowanie tego klubu… Tak, a propos, gdzie się zgłosić? Chętnie też dorobię.
  Czytam ze zrozumieniem, wnioski nasuwają się same.

  Odpowiedz
 • T
  ToniK

  sobota, 13 stycznia, 2018

  Mam nadzieję, że dotrzyma Pani słowa i nowy klub, nie przejmie „takiej” datacji. Na to liczy zdecydowana większość środowiska koszykarskiego w Ostrowie. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść…
  Mam nadzieję, że KS Stal , będzie miała nowy zarząd, bez chorych ambicji, bez pychy i buty.

  Odpowiedz
 • R
  rencista

  sobota, 13 stycznia, 2018

  ja też chcę dotację

  Odpowiedz
 • H
  Heniu

  niedziela, 14 stycznia, 2018

  Tej kobity już nigdy więcej!
  A kysz, A kysz, A kysz…

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz